Jump to content

Elektroniczy Rejestr Połowu Ryb


Recommended Posts

Witam wszystkich,
 
jest to mój pierwszy post na tym forum, więc może gwoli przedstawienia się napiszę, że jestem bardzo początkującym wędkarzem, a najbardziej interesuje mnie spinning. Mimo że łowię od 2 tygodni, to już udało mi się wyciągnąć 3 szczupaczki. :)
 
Ale do rzeczy. Znalazłem w sieci taką oto stronę LINK
Podobno można na niej prowadzić rejestr połowów. I tu pojawia się moje pytanie. Czy ten program może w jakikolwiek sposób zastąpić książeczkę, którą dostałem w kole? Czy też jest to tylko bajer, z którego mogę sobie dodatkowo korzystać? A może ktoś zna coś lepszego?
 
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
JD
 
PS. Jeśli napisałem w złym dziale, proszę o przeniesienie wątku.
Edited by wind
edycja linku
Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z obowiązującymi przepisami rejestr elektroniczny w żadnym wypadku nie zastąpi zezwolenia z rejestrem wydanego przez Okręg.

Dokumenty mają to do siebie, że albo obowiązują, albo nie i nie można ich klasyfikować jako lepsze lub gorsze.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie: czy papierowy rejestr połowów mogę wypełniać ołówkiem? W regulaminie nie ma nigdzie mowy o wpisywaniu danych w sposób trwały, więc chyba powinno to być ok, ale wolę się upewnić. W tej chwili wpisuję wszystko ołówkiem i tylko przy każdym wyjściu poprawiam datę, bo ryb jeszcze prawie nie łowię. ;)

 
A co do programu, to założyłem sobie konto, bo wygląda na to, że póki co jest za darmo. Wygląda to trochę dziwnie, bo np. raporty są w administracji, ale ogólnie jest spoko. Przynajmniej będę mógł sobie notować wyniki, bo rejestr połowów na koniec sezonu się oddaje, a co wpiszę w program, to mi zostanie. :)
Link to comment
Share on other sites

Aż zajrzałem do swoich a mam ich aż trzy w tym roku :) W żadnym nie ma informacji czym należy je wypełniać. Niemniej nie widzę sensu na wpisywaniu ołówkiem i wycieraniu gumką, gdyż jak się zapełni to wymieniany jest za darmo na nowy. Zrobisz jednak jak uważasz. :) 

Co do prowadzenia własnego rejestru to nie jest Ci potrzebny żaden program. Co więcej jeśli chcesz coś takiego prowadzić to nawet lepiej to robić nawet w notatniku, w którym po dacie możesz wpisać nie tylko złowione ryby (niekoniecznie te zabrane) ale również pogodę, zanętę, przynętę i wszystko co Ci wpadnie do głowy, a co już po roku może okazać się nieocenione w wędkarskim sukcesie. Odrobina własnej inwencji twórczej i wysiada nawet najbardziej skomplikowany program, ktory, jakby na to nie patrzeć, jest czyjąś własnością i może nagle zniknać.

Link to comment
Share on other sites

Ok, nie byłem pewien, jak to wygląda w praktyce (brak wędkarzy w rodzinie i wśród znajomych). Od następnego wypadu zacznę wypełniać długopisem, zwłaszcza że do koła mam dwa kroki i pobranie nowego rejestru nie powinno być problemem.

A co do tej strony z rejestrem, to pogrzebałem sobie w konfiguracji (mam takie zacięcie informatyczne) i udało mi się dodać dodatkowe pole z pogodą właśnie. Nie jest to może proste, ale się da. Jak będę miał chwilę, to może nawet uda mi się zrobić raport brań w zależności od pogody. Choć póki co mało jeszcze tych brań mam... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...