Jump to content

PZW-związek sportowy u progu rozwiązania?


Guest Ozet
 Share

Recommended Posts

Pytanie kieruję do Docia,jako że on jest najbliżej "oka cyklonu".Czy to prawda że PZW przestał być stowarzyszeniem i obecnie ma status związku sportowego?A jako że nie spełnia wymogów ustawy o sporcie,może być rozwiązany przez sąd,na wniosek pani ministry Muchy?

Link to comment
Share on other sites

Już w tym roku była poruszana ta kwestia podczas aktualizowania związków sportowych przez minister Muchę. PZW było zakwalifikowane jako związek sportowy gdyż wędkarstwo jest sportem międzynarodowym, w którym mamy sukcesy. 

Niemniej w niczym to nie przeszkadza aby zwykli członkowie i działacze tworzyli strukturę stowarzyszenia, gdyż tylko na takiej zasadzie może się wszystko odbywać tak jak do tej pory.

Jeśli PZW straciłoby teraz status stowarzyszenia to w konsekwencji straciłyby ważność wszystkie przetargi na wody. Nie ma się jednak co obawiać, statut stowarzyszenia i przepisy są jasne. Może coś się wyodrębniło ze stowarzyszenia co dotyczy wyłącznie sportowców wędkarskich? Nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Docio za odpowiedź.Uspokoiłeś mnie nieco.Zapytałem,ponieważ ten temat poruszył jeden z kolegów na lokalnym forum.Powołał się przy tym na artykuł we wrześniowym numerze WŚ,pt."Czy sąd zlikwiduje PZW?"Przyznam szczerze,że owego artykułu nie czytałem,gdyż od kilku lat nie kupuję w/w czasopisma.Postanowiłem więc "zasięgnąć języka"u Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

Jonasz sama prawda. Teraz z PZW jeszcze mamy całkiem dobrze, bo tak zapewnia statut zależny od ustawy, ale jak wszystko padnie to dopiero odczujemy opłaty. Można śmiało założyć, że na terenie każdego obecnego okręgu pojawi się kilku dzierżawców a każdemu będzie trzeba zapłacić o wiele więcej niż obecnie w okręgu. O wodach górskich nawet nie wspominam, to będzie prawdziwy horror finansowy a samo wędkarstwo jako forma wypoczynku przekształci się w rekreację czysto wakacyjną.

Link to comment
Share on other sites

Docio,jakbym czytał Edgara Allana Poe,współczucie i rozwój sytuacji w najczarniejszą z czarnych stron.Tak sytuację można przedstawiać 15-to latkom,ale nie poważnym wędkarzom których jak mniemam jest większość na tym forum.Ja optując za PZW,wybieram zwyczajnie "mniejsze zło",w obawie przed niepewnym jutrem i zasadami pisanymi palcem na wodzie.

Link to comment
Share on other sites

Ozet dopóki to się nie stanie na pewno nie pozwolę sobie na twierdzący ton. Wszystko się może zdarzyć - jak w piosence. Jednak jak dzierżawcy stracą konkurencję w postaci taniego PZW, to można się domyślać w jakim kierunku sprawy się potoczą. Kolejna sprawa to dzierżawa i warunki przetargów. Ile znasz osób, które mogłyby przejąć całkowicie wody w którymkolwiek okręgu? Ja nie znam żadnej a i badanie wody na wymogi operatu nie jest ani za darmo, ani swobodnie i powszechnie dostępne.

Co do wód górskich to moim zdaniem nic a nic nie przesadziłem. Wystarczy spojrzeć na łowisko San oraz górną Wisłę a wszystko podane jak na dłoni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...