Jump to content

Namiot czy przyczepa kempingowa, czyli jaki dach nad głową na wędkarskich zasiadkach.

czesio
 Share

Recommended Posts

Witam Pati. zamiast kupować namiotu karpiowy to ja wole kupić sobie przyczepe kempingowa taka małą żeby miała ogrzewanie tak do 3 tysiecy złotych i mieć spokój i cieplo i zawsze można sobie zrobić coś do picia ciepłego lub do jedzenia.Takie jest moje marzenie i zbieram kase przez zime pozdraiwam

Edited by czesio

Witam Pati. zamiast kupować namiotu karpiowy to ja wole kupić sobie przyczepe kempingowa taka małą żeby miała ogrzewanie tak do 3 tysiecy złotych i mieć spokój i cieplo i zawsze można sobie zrobić coś do picia ciepłego lub do jedzenia.Takie jest moje marzenie i zbieram kase przez zime pozdraiwam

Tylko, że przyczepę niestety nie wszędzie wstawisz, a namiot tak.

Po pierwsze przyczepę trzeba mieć czy ciągać. Po drugie, jak wspomniał @yeti, przyczepy nie wszędzie możesz wciągnąć, choćby ze względu na zakaz wjazdu do lasu. Mimo wszystko uważam, że namiot jest bardziej uniwersalny i łatwiejszy oraz tańszy w użytkowaniu. Uwierz mi , wiem co mówię ;).

Tylko, że przyczepę niestety nie wszędzie wstawisz, a namiot tak.

Oj jojoj, nieprawda. Poza polami biwakowymi/kempingowymi nie wolno nigdzie rostawić namiotu - zasadniczo. Zasadniczo, gdyż jak do tej pory nie spotkałem się w prawie lokalnym gmin aby nie było takiego zapisu o zakazie dzikiego biwakowania. Zasadniczo, gdyż nie jestem nawiedzony i nie sprawdziłem wszystkich gmin w Polsce. :) 

No i to co wydaje się jak najbardziej rozsądne u nas w kraju jest z reguły zakazane. Także rozbicie namiotu nad wodą traktowane jest jednoznacznie z biwakowaniem, które jest zakazane, a co w konsekwencji generuje mandat za zakłócanie porządku i natychmiastowe opuszczenie miejsca. Tak opuszczenie a nie zwinięcie namiotu.

Oj jojoj, nieprawda. Poza polami biwakowymi/kempingowymi nie wolno nigdzie rostawić namiotu - zasadniczo. Zasadniczo, gdyż jak do tej pory nie spotkałem się w prawie lokalnym gmin aby nie było takiego zapisu o zakazie dzikiego biwakowania. Zasadniczo, gdyż nie jestem nawiedzony i nie sprawdziłem wszystkich gmin w Polsce. :)

No i to co wydaje się jak najbardziej rozsądne u nas w kraju jest z reguły zakazane. Także rozbicie namiotu nad wodą traktowane jest jednoznacznie z biwakowaniem, które jest zakazane, a co w konsekwencji generuje mandat za zakłócanie porządku i natychmiastowe opuszczenie miejsca. Tak opuszczenie a nie zwinięcie namiotu.

Hmmm...

W trakcie wielu lat karpiowania nie spotkałem się w przypadku kontroli na wodach PZW z czepianiem się namiotu.

Może to też wynika z tego że zazwyczaj wędkarze są dobrze zorganizowani i gdy pan leśniczy widzi śmieci zebrane w obrębie stanowiska i okolicy poukładane w worki przygotowane do zabrania ze sobą to też inaczej patrzy. Nigdy nie spotkałem się z wrogością służb kontrolujących, a wręcz przeciwnie :)

W trakcie wielu lat karpiowania nie spotkałem się w przypadku kontroli na wodach PZW z czepianiem się namiotu

nikt przy zdrowych zmysłach nie przyczepi się do wędkarza nad wodą związkową. Chyba, że ten będzie z premedytacją i zdecydowania łamał przepisy. A wszyscy jesteśmy ludźmi i wiemy, że inni też chcą odpocząć. A jak robią to nikomu nie wadząc to czemu nie???

Nigdy nie spotkałem się z wrogością służb kontrolujących, a wręcz przeciwnie

Te służby zdaja sobie doskonale sprawę, że stali bywalcy łowiska o nie dbają i częściowo wyręczają ich w pracy.

A tu nie chodzi o wrogość. Jak pisałem rozsądek jest tu elementem zasadniczym i wystarczy, że trafi się na młodego służbistę, który ma silną konieczność wykazać się, lub gorszy dzień kogokolwiek uprawnionego. Mnie też to do tej pory ominęło ale zawsze się z tym liczę już w momencie zatrzymania nad wodą samochodu, gdyż do tej pory każda gmina którą odwiedzałem ma taki zapis w swoim prawie lokalnym. Co więcej nawet właściciele pól namiotowych uprzedzają przed zbyt bliskim (10 metrów) parkowaniem samochodu od linii brzegowej na co uzasadnienia nie znalazłem.

Może elementem decydującym jest też to, że bywamy nad wodą najczęściej samotnie a nie w grupie kilkuosobowej, w której o porządek o wiele trudniej.

A tu nie chodzi o wrogość. Jak pisałem rozsądek jest tu elementem zasadniczym i wystarczy, że trafi się na młodego służbistę, który ma silną konieczność wykazać się, lub gorszy dzień kogokolwiek uprawnionego. Mnie też to do tej pory ominęło ale zawsze się z tym liczę już w momencie zatrzymania nad wodą samochodu, gdyż do tej pory każda gmina którą odwiedzałem ma taki zapis w swoim prawie lokalnym. Co więcej nawet właściciele pól namiotowych uprzedzają przed zbyt bliskim (10 metrów) parkowaniem samochodu od linii brzegowej na co uzasadnienia nie znalazłem.

Może elementem decydującym jest też to, że bywamy nad wodą najczęściej samotnie a nie w grupie kilkuosobowej, w której o porządek o wiele trudniej.

Masz jak najbardziej racje, to tak jak z policjantami trafisz na ... to będzie robił z wszystkiego problem.

Jeżdzę nad pewną wodę na kociewiu gdzie wystarczyło podejść do leśniczego i porozmawiać. Wyraził nawet zgodę na wjazd terenówką do lasu w celu dojazdu do łowiska. Rozumiał, że targania karpiowego majdanu miałbym na połowę dnia, po czym zero sił na rozbicie obozu :) Mieliśmy niezapowiedziane wizyty gajowego, który był w szoku widząc worki pełne śmieci, ale korona z głowy nie spadnie jak człowiek troche ogarnie okolicę czekając na rybę życia.

wystarczyło podejść do leśniczego i porozmawiać

I to jest jak najbardziej słuszna droga. Sam tak robię, zarówno kilka lat temu jak i w tym roku. Niestety w tym roku pewne nadleśnictwo zdecydowanie mi odmówiło, co było dla mnie zaskoczeniem, gdyż wybrane miejsce było w otulinie lasu a nie samym lesie. Droga przez las okazała się powszechnie używana a co więcej, co pierwszy raz widziałem, co jakieś 100m przy tej drodze był hydrant ppoż. Patrol mieszany PSR i Policji, który mnie odwiedził nad rzeką, był wyraźnie zaskoczony organizacją biwaku ale PSR interesowały zdecydowanie wędki, ryby i siatka w wodzie a Policję sam biwak, który został dokładnie obejrzany. Miałem dość ponure myśli ale uśmiech Policjanta i stwierdzenie "nieźle się pan tu urządził" uspokoiły mnie. Nie wiem też na ile skuteczna była gaśnica obok grilla na podjęcie przez niego takiej decyzji ale na pewno dołożyła swoją "cegiełkę".

Od kilku lat odczuwam działanie "znamion czasu", w którym powstające multum zakazów, nakazów i ograniczeń coraz bardziej dotyka nie tylko zwykłych ludzi ale też osoby odpowiedzialne za różne kontrole, a które po służbie też są przecież zwykłymi ludźmi. Coraz rzadziej spotykam przejaw uporu ze stwierdzeniem "nie, bo nie", coraz częściej jest coś jeszcze, co powoduje podjęcie decyzji takiej a nie innej. Pisałeś o workach na śmieci, to dobry argument przeciw odmowie kontrolujących ale i dobry aby podjęli decyzję o pozwoleniu na biwakowanie. Ja uznałem, że gaśnica przy grillu też może być takim argumentem i chyba się nie pomyliłem, a dla samochodu jedna starsza gaśnica do przewiezienia nie robi różnicy. Ciekawe co jeszcze mogłoby być takim argumentem, a co mi do głowy nie przyszło.

Namiot bez podłogi i...już nie mają sie do czego przyczepić :P

No niezupełnie. Pojęcie biwaku nie jest prawnie określone a z tradycyjnego pojęcia "popas" wynika iż namiot w ogóle dla biwaku nie jest potrzebny.