Jump to content

Rzeczne zimowe płocie...


Nicco Puccini
 Share

Recommended Posts

No własnie. Ktoś tego próbował? Pojawił mi się w głowie ostatnio taki pomysł, żeby zdradzić spining na rzecz tyczki nad rzeką i polowania na zimowe płocie...

Ale jednak mam pewne wątpliwości. Teoretycznie ryb należało by szukać w zastoiskach, cofkach i wszędzie tam, gdzie woda jest głębsza i nie płynie zbyt szybko. Ale czy w tym roku i z taką pogodą to nadal będzie aktualne? Czy ryby nie zajmą innych stanowisk? Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia?

Przynęty zapewne sprawdzą się naturalne, czyli w podstawie ochotka i ewentualnie białaski..Tak mi się wydaje przynajmniej.

Z pewnością też zabranie gnojaczków nie zaszkodzi, nie?

A co z zestawem? przegruntować jak na leszcza? Czy lepiej sprawdzi się normalne łowienie płoci, czyli przy dnie? Oczywiście szukać trzeba intensywnie, ale wskazówki by się jakieś przydały...:) Zachęcam do dyskusji panowie, są przecież wśród nas twardziele, którym pogoda nie straszna...

Link to comment
Share on other sites

Ja bym łowił tak jak jesienią, woda jeszcze nie wystygła aż tak, myslę, że rybki będą żerowały w jesiennych miejscówkach. Do świat leszcze łowiono w Gdańsku na starówce, koło Sołdka. Zwykle na zimowisko rybki schodziły trochę dalej, w okolicy mariny. U mnie właśnie spadł śnieg i temperatura obniżyła się o kilka stopni więc to już chyba ostatni dzwonek .

Link to comment
Share on other sites

U mnie też własnie pojawiła się biała pierzyna, więc raczej odpust będzie z płociami...Teoretycznie jednak rzecz biorąc masz rację, póki temperatura była względnie wysoka jak na zimę, ryby powinny się trzymać jesiennych miejscówek...Szkoda, że już nie uda się tego sprawdzić w praktyce. A może ktoś jednak próbował?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zimowa płotka! Miałem okazję łapać, na Starej Świnie, na przepływankę, ale z kijem dległościowym. Bardzo się mi podobało, ale nie umiem się przyzwyczaić do wielkości spławika, bo waggler do 10 g to dla Mnie za duży. Płoć lubi głębie w zimie!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Chciałbym odświerzyć temat. Planuje wybrać sie nad Narew właśnie na płocie lub inny białoryb. W powietrzu -10 stopni, lodu nie ma, wiec chciałbym spróbować, może akurat coś sie uda połapac. Gdzie mam teraz ryb szukac? Mam niewielkie starorzecze, tak do metra glebokosci w nim jest i szerokosci w porywach do 3 metrow, moze tam szukac? Dodam, ze odcinek Narwi na ktorym lowie jest kilkanascie km za Siemianowka

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...