Jump to content

Haki do ripperów

amator
 Share

Recommended Posts

Ripper to przynęta gumowa ( silikonowa ), którą należy uzbroić w hak z główką. Wielkość  haka zależy od wielkości gumy, gramatura od warunków na łowisku.

• 3 weeks later...

Niektórzy dozbrajają rippera kotwiczką zakładaną na kolanko haka jigowego.

Można założyć ją od góry jak i w dole korpusu przynęty.

W przypadku górnego założenia jeden z grotów kotwiczki wbijamy również w korpus.

Czasem można zastosować kotwiczkę z krótkim przyponem dozbrajając sam ogonek przynęty.

Jest to skuteczne kiedy sandacz/okoń tylko skubie, obgryza gumę.

Porzuć dumę - załóż gumę ;)

" Porzuć dumę-załóż gumę"... dobre,dobre, a jakiś lubrikant o zapachu np. Ogórków kiszonych też polecisz?

Ale do rzeczy, właśnie wczoraj postanowiłem ostatecznie łowić kaczory na dozbrojone gumy. Mam już dość ich ucieczek. Do tego lata łowiłem na wahadłówki i woblery i ten problem mnie nie tykał. Wczoraj obcięty ogonek - niech tam, może mały ledwie dogonił?Następny przytrzymał i puścił by po sekundzie poprawić i już ostro zawalczyć, ale nie dał się wyholować. Jestem przekonany, że gdyby była dozbrójka to bym wygrał. Moje szczupłe chwytają gumę tak, że hak trafia na twarde podniebienie i w trakcie walki wytrząsają go. Przypomina mi to ucieczki troci, gdy kotwica nie była w nożyczkach, to obślizgiwała się po twardej szczęce i po chwili walki ryba wyzwalała się. A tak ogólnie, to pogoda nam się buja i szczupaki chyba zaczęły żerować.

wczoraj postanowiłem ostatecznie łowić kaczory na dozbrojone gumy

Krzychu podaj im na gumie ciutkę tranu jako lubrykant :)

Powaga, strzykawka i lecisz...

Dzisiaj dorwaliśmy dwa kaczory + - 70cm, bolenia, dwa sandacze i kilkadziesiąt okoni, nie licząc dwóch podleszczaków na wodach PZW!

Bier się do roboty :)