Jump to content

Wędka podlodowa identyfikacja


Ptasznikowy
 Share

Recommended Posts

Jest to przerobiona lekko wędka produkcji radzieckiej do połowu na ciężkie blaszki, poziomki, itp co u nich wolno a u nas nie. W przybliżeniu cw to jakieś 10-30g.

Lekkie przerobienie polega na wymienionej przelotce szczytowej lub na nowo nieudolnie zrobionym oplocie. Kołowrotek nie jest w komplecie a sama szczytówka zatopiona w tym plastykowym korku osadzona w uchwycie jest wyjmowana i można ją w nim schować.

Produkt pojawił się u nas na rynku pod koniec lat 70-tych i było kilka wersji, rozwiązań technicznych. Jeszcze mocniejsza wersja miała wmontowaną w uchwyt cienką aluminiową rurkę.

Acha. Według mnie brakuje w niej górnej części rękojeści, tzn tej czerwonej nakładki. W oryginale uchwyt kołowrotka był naprawdę krótki i na naszym rynku nie było kołowrotka którego stopka by się w nim zmieściła. Przeróbki były konieczne.

 

No i jej wartość. Tak jak napisał Jotes - Stradivardius dla posiadacza, może 10zł dla kłusownika lub kolekcjonera, dla wędkarza bez wartości. Poważną wadą było to, że szczytowka przy większej rybie lubiła często wysuwać się z rękojeści.

Edited by Docio
Link to comment
Share on other sites

Docio napisał:

Jest to przerobiona lekko wędka produkcji radzieckiej do połowu na ciężkie blaszki, poziomki, itp co u nich wolno a u nas nie.

Docio, jak Cię lubię, przybliż mi gdzie jest ewentualny "kruczek regulaminowy", jeżeli chodzi o łowienie podlodowe?
Link to comment
Share on other sites

...itp, co u nich wolno a u nas nie.

Jeśli Ci chodzi o to, to choćby połów spod lodu na żywca lub trupka, czego u nas nie wolno a u nich jak najbardziej. O naszych ograniczeniach w sprawie ilości i wielkości haków wspominam dla przypomnienia, u nich nie było takich ograniczeń

Link to comment
Share on other sites

W kontekście całego zdania, zrozumiałem że u nas nie wolno stosować tzw. "poziomek". Zwłaszcza zasugerował mi to użyty przez Ciebie skrót "itp." Za nieporozumienie przepraszam.

Link to comment
Share on other sites

Teraz ja nie rozumiem za co przepraszasz. Jak czegoś nie wiem lub nie rozumiem to pytam. Przecież to nic wstydliwego.

 

A dla tych co się wstydzą zapytać. ;) 

itp - i tym podobne/podobnie; w kontekście użyłem tego synonimu jako określenie wszelkich metod/technik, których nie chciałem wymieniać jako u nas niedozwolonych. 

Link to comment
Share on other sites

Guest ŁYSY0312

To jest wędka produkcji Łotewskiej, choć niby CCCP. Wartośc ma tylko sentymentalną. Jesli chcieć przerobić, to tylko uchwyt/dolnik w miarę do zachowania. Trzeba dorobić fajną igłę z włókna szkalnego z przelotkami i miejscem na kiwok, bo oryginalna jest za bardzo pałowata. Po dodaniu przelotek do oryginalnej szczytówki można próbować na blaszkę.

Edited by ŁYSY0312
Link to comment
Share on other sites


Wartośc ma tylko sentymentalną

 

Tego użytkownika nie satysfakcjonuje "wartość sentymentalna" i dlatego już go tutaj najprawdopodobniej nie zobaczymy. Po moim wpisie jaszcze miał cień nadziei, że za to badziewie faktycznie może wziąć jak za Stradivariusa, ale już później się nie pokazał i to by było na tyle w kwestii wyznaczonego nam zadania.  :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...