Skocz do zawartości

Wędka podlodowa identyfikacja


Ptasznikowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to przerobiona lekko wędka produkcji radzieckiej do połowu na ciężkie blaszki, poziomki, itp co u nich wolno a u nas nie. W przybliżeniu cw to jakieś 10-30g.

Lekkie przerobienie polega na wymienionej przelotce szczytowej lub na nowo nieudolnie zrobionym oplocie. Kołowrotek nie jest w komplecie a sama szczytówka zatopiona w tym plastykowym korku osadzona w uchwycie jest wyjmowana i można ją w nim schować.

Produkt pojawił się u nas na rynku pod koniec lat 70-tych i było kilka wersji, rozwiązań technicznych. Jeszcze mocniejsza wersja miała wmontowaną w uchwyt cienką aluminiową rurkę.

Acha. Według mnie brakuje w niej górnej części rękojeści, tzn tej czerwonej nakładki. W oryginale uchwyt kołowrotka był naprawdę krótki i na naszym rynku nie było kołowrotka którego stopka by się w nim zmieściła. Przeróbki były konieczne.

 

No i jej wartość. Tak jak napisał Jotes - Stradivardius dla posiadacza, może 10zł dla kłusownika lub kolekcjonera, dla wędkarza bez wartości. Poważną wadą było to, że szczytowka przy większej rybie lubiła często wysuwać się z rękojeści.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docio napisał:

Jest to przerobiona lekko wędka produkcji radzieckiej do połowu na ciężkie blaszki, poziomki, itp co u nich wolno a u nas nie.

Docio, jak Cię lubię, przybliż mi gdzie jest ewentualny "kruczek regulaminowy", jeżeli chodzi o łowienie podlodowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...itp, co u nich wolno a u nas nie.

Jeśli Ci chodzi o to, to choćby połów spod lodu na żywca lub trupka, czego u nas nie wolno a u nich jak najbardziej. O naszych ograniczeniach w sprawie ilości i wielkości haków wspominam dla przypomnienia, u nich nie było takich ograniczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście całego zdania, zrozumiałem że u nas nie wolno stosować tzw. "poziomek". Zwłaszcza zasugerował mi to użyty przez Ciebie skrót "itp." Za nieporozumienie przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja nie rozumiem za co przepraszasz. Jak czegoś nie wiem lub nie rozumiem to pytam. Przecież to nic wstydliwego.

 

A dla tych co się wstydzą zapytać. ;) 

itp - i tym podobne/podobnie; w kontekście użyłem tego synonimu jako określenie wszelkich metod/technik, których nie chciałem wymieniać jako u nas niedozwolonych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ŁYSY0312

To jest wędka produkcji Łotewskiej, choć niby CCCP. Wartośc ma tylko sentymentalną. Jesli chcieć przerobić, to tylko uchwyt/dolnik w miarę do zachowania. Trzeba dorobić fajną igłę z włókna szkalnego z przelotkami i miejscem na kiwok, bo oryginalna jest za bardzo pałowata. Po dodaniu przelotek do oryginalnej szczytówki można próbować na blaszkę.

Edytowane przez ŁYSY0312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wartośc ma tylko sentymentalną

 

Tego użytkownika nie satysfakcjonuje "wartość sentymentalna" i dlatego już go tutaj najprawdopodobniej nie zobaczymy. Po moim wpisie jaszcze miał cień nadziei, że za to badziewie faktycznie może wziąć jak za Stradivariusa, ale już później się nie pokazał i to by było na tyle w kwestii wyznaczonego nam zadania.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...