Jump to content

Informacja ZO w Gdańsku nt. zarybień i odłowów w wodach związkowych.


wind
 Share

Recommended Posts

Właśnie doszedłem do siebie po ciężkim szoku, jakiego dziś doznałem ;). Otóż na stronie PZW Gdańsk zostały opublikowane informacje o zarybieniach w 2014 roku oraz odłowach wędkarskich z 2013. Zapytacie skąd ten szok?? Wiele okręgów chętnie dzieli się informacją na te temat ale w naszym akurat było to owiane tajemnicą ;) , za co biuro okręgu zbierało zwykle cięgi od wędkarzy, szczególnie w sieci.

 

Zarybienia 2014

 

Informacje o rejestrach

 

Odłowy wędkarskie

 

No to teraz sobie poczytamy :D .

Link to comment
Share on other sites

Poczytali?? Co Wy na to?? Z zestawienia rejestrów wynika, że wędkarze mają w ... nosie swoje obowiązki. Cóż, szkoda, na szczęście jest PZW, sprawca wszelkich nieszczęść i upodleń ;), więc te marne 70 ton ryb, które oficjalnie zniknęło z naszych wód ( z matematyki wynika, że całość odłowów wędkarskich można określić na poziomie 150 ton ) to naprawdę niewiele ;). W stosunku do przeprowadzonych zarybień ...

Od razu uprzedzę kategoryczne stwierdzenia niektórych kolegów, tych którzy twierdzą, że "papier wszystko przyjmie". Z rozmów z kolegami z różnych kół wynika, że Ci, którzy się angażują, są naprawdę zainteresowani stanem naszych łowisk i zajmują się tym nie tylko zza klawiatur swoich komputerów twierdzą, że faktyczne zarybienia obwodów są zgodne z operatami. Ale aby to stwierdzić trzeba się ruszyć nad wodę, podźwigać, pomarznąć ...

A teraz prawdziwa bomba !!!

"Elitarni", "etyczni", "wzorowi" wręcz posiadacze tajnych miejscówek na rzeczkach pstrągowych, Martwej Wiśle, itp. tak niechętnie dzielą się wiedzą o łowiskach z jednego powodu, po prostu chcą się ... nażreć :D :D :D Popatrzcie tylko na ilość zabranych pstrągów, lipieni, troci, sandaczy itp. I pamiętać należy o tym, że to tylko 40% faktycznych połowów.

Ale jaja, ale jaja ... :D

Link to comment
Share on other sites

Prawda jest brutalna dlatego, dla własnego zdrowia psychicznego, trzymamy się od niej jak najdalej i zdecydowanie bardziej odpowiada nam jakakolwiek bzdura, która pozwala nie myśleć o prawdzie. 

Już kiedyś pisałem, wszystko można zmienić, nawet PZW, wystarczy zacząć od siebie.

Link to comment
Share on other sites


wszystko można zmienić, nawet PZW, wystarczy zacząć od siebie

 

Ci co najgłośniej krzyczą uważają, że sami są "cacy" i całe zło jest na Rajskiej ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...