Jump to content

Szukam informacji o producentach sprzętu wędkarskiego...

Androctonus
 Share

Recommended Posts

Z YORKiem nie mam nic wspólnego, przy takiej ilości producentów na rynku i swobodnych zakupach w całej Europie, US, AU czy Azji to nie ma większego sensu pchać się w niektóre produkty tak szeroko oferowane na naszym rynku. 

Woblera wolę kupić droższego SALMO (Polska) czy RAPALĘ (Finlandia) aniżeli YORK czy coś innego. Choć jest wiele innych ciekawych woblerów jak, np. Bonito :)

Edited by Androctonus

York to made in china

A pokaż mi sprzęt, na który Cię stać i który nie jest wyprodukowany w Chinach? Ja też właśnie kupiłem - świadomie! - odległościówkę włoskiej firmy Trabucco, która wyprodukowana została w... Chinach. Każdy produkt z niskiej półki cenowej nie może być wyprodukowany gdzie indziej, jak tylko w Chinach. No chyba, że w Tajlandii, Tajwanie lub Malezji... :)

Pic polega na tym, że w Chinach są firmy produkujące chłam bez QC, są firmy średnie pod względem jakości ale i są świetne firmy. Znam to z czasów gdy miałem swoją firmę oraz siedziałem głęboko w branży IT. 

To nic złego, tylko nasze polskie przeświadczenie czy mentalność, że wszystko co z Chin jest złe, a to nie prawda. Jednak nie oszukujmy się sporo jest bylejakich produktów ale celujących pod innego konsumenta. 

A czy St. Croix robi w Chinach? 

A czy St. Croix robi w Chinach? 

Gdyby mieli ofertę dla Kowalskiego i Nowaka, to z pewnością robiliby w Chinach tak, jak Daiwa i Shimano. Ale nie mają takiej oferty, robią u siebie i dają dożywotnią gwarancję.  ;)

Wiem, rzekłbym, że było pytanie retoryczne :)

Problem polega w trafieniu do właściwego klienta, nie jest to proste. Nie mniej jeśli kupuje się droższe kije Dragona, Daiwy czy Shimano to może warto byłoby kupić coś z niższej półki jak Avid i mieć te "nawet" skromne 5 lat bo taki jest minimalny okres gwarancji, natomiast drugi to dożywotni jak wspomniałeś. Chwilkę poczekać i odłożyć jeszcze troszeczkę z wypłaty z następnego miesiąca. Znam sporo osób tak robiących i mających ten 1 czy 2 kije St. Croix i są naprawdę zadowoleni. 

Nie mniej nie mi o tym decydować, ja użytkuję Mikado i jestem zadowolony. Nie stać mnie na St. Croix żeby wydać 1200zł, a na raty nie będę brał wędziska :D Póki co na to mnie stać, a mam też inne pasje i na wszystko nie znajdę finansów. 

Edited by Androctonus

• 2 weeks later...