Jump to content

Zawodowiec czy pozer


Guest Ozet
 Share

Recommended Posts

Czytałem ten tekst już jakiś czas temu, dawno, dawno temu i chwała @Ozetowi, że go przypomniał i światło dzienne wyciągnął. I zacząłem się zastanawiać ... I tak chyba jest we mnie trochę z każdego typu, jakie opisał autor.

Ale z samokrytyką nie będę przesadzał oczywiście ... ;).

Link to comment
Share on other sites

Ciekawy, choć jak sam autor stwierdził trochę przejaskrawiony. Ja najbardziej zaliczam się do grona zawodowca, ale mam też trochę z pozera, w sumie też można by i powiedzieć że z łowcy nagród, ale to bardziej na zasadzie: "stówy wpisowego nie zapłacę, bo jestem za cienki/nie znam łowiska na tyle dobrze/łowisko jest nie równe.

Na mojej wodzie, wpisowe nie gra roli ;)

Link to comment
Share on other sites

Teks rzeczywiście dobry ale też już dość stary. Od czasu popełnienia tego tekstu przez Pana Wojtka kategorie już nieco ewaluowały i wyodrębniła się jeszcze jedna nowa kategoria. Określiłbym ją jako „Celebryta”. Jest to kategoria pochodna od pozera jednak nie musi już „prezentować” swojego sprzętu na zawodach, nie musi go wcele mieć, ba nie musi nawet startować w zawodach gdyż ma do dyspozycji internet :) . Kategoria ta podobnie jak pozer ma predyspozycje do komplikowania, wysnuwania daleko idących teorii . Oczywiście bryluje też w "wiedzy" na temat sprzętu, zanęt (a w szczególności atraktorów i dodatków) oraz wszelkich nowinek. Kategoria ta charakteryzuje się również tym , że najczęściej jest mało widoczna w klasyfikacjach. Podczas zawodów w „realu” przyjmuje maskę turysty lub statysty natomiast bryluje w „zawodach wirtualnych” :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...