Skocz do zawartości

jaka zanęta jest najlepsza na karpie, amury i liny


Roman12386
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam  

 

 

od 1.5 roku jestem wędkarzem i moje wyjazdy są raczej rzadkie ale jak już jadę to w to same łowisko na te same miejsce o ile jest wolne . Przeważnie łowie z gruntu na koszyczki . Nurtuje mnie pytanie jaka zanęta jest dobra  ( op 2 kg max do 25 zł ) a na jaką strata pieniędzy . Do tej pory używałem zanęt marki dragon oraz traper efekty były mizerne chociaż raz złowiłem karpia 4,2 kg a tak to same leszcze oraz karasie . Proszę o propozycje z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

 

dzisiaj udałem się na łowisko :) zakupiłem 3 marki zanęt takie jak dragon, traper i lorpio wydałem ok 100 zł na wszystko . zrobiłem mały test wykupiłem zezwolenie na 3 wędki i na każdą wędkę inną zanętę dobrałem na haczyk to sama na wszystkich i co się okazało że nie zawsze cena idzie z jakością okazało się że najtańsza wygrała :) ( karp 3,6 kg i 46 cm oraz amur 3,9 kg i 52 cm .Byłem w szoku że tańsza wygrała a na innych nie było nawet tzw skubnięć . Wniosek jęśli nie widać różnicy poco przepłacać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam  
 
 
od 1.5 roku jestem wędkarzem i moje wyjazdy są raczej rzadkie ale jak już jadę to w to same łowisko na te same miejsce o ile jest wolne . Przeważnie łowie z gruntu na koszyczki . Nurtuje mnie pytanie jaka zanęta jest dobra  ( op 2 kg max do 25 zł ) a na jaką strata pieniędzy . Do tej pory używałem zanęt marki dragon oraz traper efekty były mizerne chociaż raz złowiłem karpia 4,2 kg a tak to same leszcze oraz karasie . Proszę o propozycje z góry dzięki 

 

Po 1: Dlaczego w to samo miejsce? Co w nim takiego jest? Popełniasz jeden z najpopularniejszych błędów.

Po 2: Każda zanęta jest dobra. Jeśli warunki sprzyjają ,,badziewie" za 4-5zł za kg może być o wiele bardziej skuteczne niż zawodowe zanęty za ponad 20zł/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Byłem w szoku że tańsza wygrała a na innych nie było nawet tzw skubnięć . Wniosek jęśli nie widać różnicy poco przepłacać

 

Widzisz, czasem ryby w łowisku są przyzwyczajone do konkretnego smaku lub zapach zanęty. Ale dobrze kombinujesz, tak trzymaj dalej, własnych doświadczeń nic nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie mam składek PZW wykupionych i na prywatnych łowie .Może i błąd robię że w tym samym miejscu łowie ale tak się na uczyłem i tak mam :) każdy ma swoje miejsca prawda ?

ryba już jest przyzwyczajona do zanęt i do przynęt na jednym miejscu tak mi się wydaje a nie np jeden łowi na kulki a drugi na pellet a trzeci na nie wiadomo co prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziwi mnie przeświadczenie tzw. karpiarzy, że karp to tylko z dna. Szukanie prostych rozwiązań, złotych środków etc. Popatrz jaka jest pogoda, jakie jest ciśnienie i czy jest stabilne, jaka jest przejrzystość wody, cechy danych miejscówek. Poczytaj o upodobaniach ryb, które łowisz w danej porze roku. Tylko niech to będą rózne źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lina kupowałem zawsze zanęte  lin Marcepan Dragona z serii dodatkowo oczywiście to co łowisz (pinka/mada/kuku co niektórzy również dodaja ziemniaki z obiadu ugotowane) dodatkowo atraktor wanilia oraz pokruszone platki kukurydziane badź góralskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...