Jump to content
Sign in to follow this  
Areh

Rzeka Barycz

Recommended Posts

Panowie, jako że kilka razy w roku zdarza mi się bywać na drugim końcu Polski, bardzo prosiłbym o wszelkie informacje na temat rzeki jak w tytule. Najbardziej interesują mnie okolice Ryczenia i Osetna. Może bywają tu osoby z tamtych okolic.

Widzę że chyba tylko ja z tego forum tam zaglądam, więc w miarę możliwości będę coś skrobał. Dzisiaj tylko kilka fotek z okolic Ryczenia, bo bez wędki rozpoznanie robiłem.

post-162-0-99582100-1332780010_thumb.jpg

post-162-0-17907500-1332780018_thumb.jpg

post-162-0-16114100-1332780025_thumb.jpg

post-162-0-85226200-1332780033_thumb.jpg

post-162-0-55094000-1332780039_thumb.jpg

Areh, piękna rzeka podobna do Wdy. Ciekawie jak zasobna w rybki.

W rybki musi być zasobna, bo Orla na której łowię jest jej dopływem. Niestety to tylko teoria, bo Barycz podlega już pod okręg wrocławski i nie miałem nigdy okazji tam łowić

Jutro mam zamiar sprawdzić, tylko niestety, jak siostrzeńcy dowiedzieli się że jadę na ryby, to... będę miał dwóch dzieciaków do pilnowania, więc nie wie mco z tego wyjdzie.

No dzisiaj nie udało się, bo z dwójką dzieciaków ciężko łowić na trzy spiningi na jednym pozwoleniu. Znalazłem inna miejscówke, ale to opiszę w innym wątku.

Witam, skrobnę kilka słów , ale na temat zbiornika w Ryczeniu , bo tam łowiłem.

Jest to zbiornik retencyjny , rybostan to płoć , ale bardzo mała , lin i karaś srebrzysty (zwany japońcem) , karp , no i drapieżnik okoń i szczupak.

Niestety zbiornik jest bardzo płytki , ale atutem jest to , że można na nim łowić z łódki , a u nas niestety niewiele jest takich wód.

Sama Barycz to dość rybna rzeka , ale trzeba ją dobrze poznać. Łowi się głównie w głęboczkach , ale trzeba je najpierw znaleźć.

Główne gatunki ryb to: płoć , krąp , leszcz , jaź , kleń , okoń , szczupak.

post-1037-0-23372300-1362166289_thumb.jpg

Te liny złowiłem w zbiorniku w Ryczeniu,oczywiście fotka i do wody.

A jest tam w okolicach Ryczenia jakaś fajna miejscówka na okonie?

Dzisiaj w drodze na Odrę przejeżdżałem przez Barycz i nie wytrzymałem. Zatrzymałem się na jakieś 20-30 minut. Kilka kontrolnych rzutów w celu wybadania dna, dołek w końcu znalazłem i w 15 minut wyjąłem z niego 5 okonków w przedziale 20-25 cm. Niby nic wielkiego, ale jak na praktycznie nieznaną mi rzekę, miejscówka wybrana na chybił-trafił - ja jestem zadowolony.

A wracając do okoni - atakowały tak agresywnie, że dwa razy przez chwilę miałem po dwie ryby na zestawie - jedna na paprochu, druga trzymała w pysku pałeczkę tyrolską :).