Skocz do zawartości

Powerbank.


wind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

ze względu na zbliżający się sezon wyjazdowy zastanawiam się nad zaopatrzeniem w tytułowy przenośny magazyn prądu. Nie, nie będę "łowił" za jego pomocą ryb :D. Chociaż ...

Dobra, koniec żartów. Powerbank potrzebny mi raczej na weekendowe wypady aby naładować dwa, może trzy telefony. Nie mam pojęcia jaki kupić, jakiej pojemności i innych parametrów. Jaką kasę musiałbym wyłożyć, aby się nie zawieść.

Pomożecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam powerbank EDNET.

Specyfikacja:

Opis: 
Akumulator do smartfonów, tabletów, iPhone'a, Ipada, odtwarzaczy mp3 w solidnej obudowie i ogromnej pojemności 10 000 mAh z możliwością jednoczesnego ładowania dwóch urządzeń.
 
Pojemność baterii: 
10000 mAh
Typ ogniwa: 
Li-Ion
Napięcie: 
5 V
Prąd wyjściowy (max.): 
2 A
Wymiary: 
- 142 (dł.) x 65 (szer.) x 23 (wys.) mm
Waga: 
282 g
Pozostałe parametry: 
- Ochrona przed przeładowaniem oraz rozładowaniem 
- Wskaźniki LED informują o stanie naładowania baterii 
- Wbudowana mini latarka LED 
- Złącza: 2 x USB A /Ż (gniazdo), mikro USB A/M (wtyk)
 
Z opisu nie wynika ale jedno wyjście do ładowania jest 1 A a drugie 2 A. Do starszych telefonów starczy 1 A. 
Mój kosztował taniej niż na necie bo 89 zł ( ceny na necie 93 najmniej w tej chwili ).
10 000 mAh starczy na ładowanie trzech telefonów bez problemu.
Można kupić w tej chwili power bank z doładowaniem solarnym ( panel solarny ) jednak takie rozwiązanie niesie pewne ryzyko. Otóż trzeba wiedzieć jaką moc ładowania posiada panel solarny. Istnieje ryzyko, że solar nie nadąży ładować baterii power banku.
Jako ciekawostkę powiem, że na ... targu kupiłem lampkę z panelem solarnym i wyjściem do ładowania telefonów za ... 30 zł i działa :lol: Oczywiście ładuje się również z gniazdka.
JK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga. Obojętne jaki power bank kupisz jednak na rybach ja wyłączam wszystkie te cuda świata czyli FB, czaty, 3G, dane mobilne itp. Telefon zostaje tylko do dzwonienia. Jak podłączam telefon do power banku włączam w nim tzw tryb samolotowy. W ten sposób telefon się dużo szybciej naładuje.

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze kumam, ale na szczęście "żabojady" mają takie same gniazda, jak my. Ale jakby co, to i na angielskie znalazłem wyjście, wystarczyło wkrętakiem lub kontrolką wyłamać blokadę i nasza wtyczka już pasowała.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...