Skocz do zawartości

Żyłka na Grunt / Rzeka)


Marian Soroczyński
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

      Zakładam ten temat ze względu na duży wybór żyłek itp/itd, lecz ja potrzebuje takie gdzie można sobie powalczyć z rybka na rzece. 

Rzeką tą jest zacny "Bug" kryjący nieraz naprawdę monstrualne potwory lecz i także normalnie tzw patelniaki ;):)

 

     Nawiązując do tematu jestem wielbicielem metody gruntowej na sam odważnik i groszek ;) i potrzebuje zacnej żyłki miałem wcześniej żyłeczkę FIUME FEDEERA 0.25mm, nie wiem czy dalej w ta żyłkę zainwestować czy polecacie coś nowszego lub sprawdzonego dużo lepszego.... 

 

Także czekam na wasze propozycje a ja lecę sprawdzić do ściany płaczu ;) i zielonych mogę wydać ;)

 

Dziękuje i pozdrawiam ;)

Edytowane przez hege
edycja tytułu tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest podobny temat na forum, ale napiszę jeszcze raz :) Polecam żyłkę Genlog Number One Feeder and Method. Moim skromnym zdaniem bardzo dobra żyłka. Łowiąc nawet z większych odległości nie mam problemów z zacięciem ryby. Nie robi się szorstka, ostatnio łowię na wodach stojących, na znacznych odległościach, używam żyłki 0.25 i jestem zadowolony. Cena niewygórowana, mało zielonych wydasz :)  Dodam jeszcze jeden fakt, ze żyłka nie jest pogrubiona, co nie rzadko ma miejsce u innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PARAMETRY:

 

długość 150m

średnica 0,16mm

wytrzymałość 7kg

 

:blink:

To coś jak Jaxon Crocodile i dlatego należy tego nie kupować. Nie mam osobiście nic do firmy jednej i drugiej ale takie opisy żyłek to totalna porażka.

JK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uwierz mi kolego, że na żyłkę jaxson nawet bym nie spojrzał. Fakt, że opisana wytrzymałość zaskakuje, ale osobiście nigdy nie przywiązuję uwagi do wytrzymałości a do rozmiaru bo jak u kobiet tak i u mnie rozmiar ma znaczenie :) z małą różnicą, że w innych sprawach oczywiście U jaxona żyłka 16 z pewnością nie jest 16. Żyłka Genlog 16 to jest 16, dla mnie to jest ważniejsze niż wytrzymałość. Swoją drogą wytrzymałość żyłki jaka jest podana to jest wielkość ryby jaką możemy złowić. Przy użytkowaniu tej żyłki mogę powiedzieć, że nie jest to wcale mocno przekłamane, bo na przyponie  0,12 wyciągnąłem jako przyłów karpika równe 4 kg gdzie opis tej żyłki to 4,5kg. 

Tak dla porównania żyłka Zero hl smart 12 ma wytrzymałość 1.4kg a jeszcze raz takiej wagi ryby wyciągałem. Więc raz jeszcze napiszę, że dla mnie nie jest ważna wytrzymałość a rozmiar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, nie dotykam żyłek i plecionek JAXON-a, ale ośmielam się zwrócić uwagę, że opis nie określa wytrzymałości żyłki, a hipotetyczny ciężar ryby jaką można wyholować w optymalnych warunkach (amortyzacja wędziska, regulacja hamulca, umiejętności wędkarza) i jest to jednoznacznie określone na etykietach i w katalogu, więc nie ma się co dziwić tym wartościom. Żeby uzyskać faktyczną wytrzymałość na zerwanie należy wartość podaną na szpuli podzielić na pół i będzie to orientacyjny parametr porównywalny z produktami innych firm.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...