Jump to content
Karpik24

Zanęta na karasie

Recommended Posts

Na tak postawione pytanie, odpowiem następująco: Takie, które skutecznie je wabią. Bo tak na dobrą sprawę nie wiem o co Ci chodzi. Czy szukasz rady jaką firmową (skuteczną) zanętę kupić, czy też chcesz sam taką mieszankę zrobić, ale nie wiesz jakie składniki dobrać, aby była skuteczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie i Ozetowi sprawdza sie zanęta lin karaś lorpio extra.Dobrze wabi płocie i liny ale aby wabiła leszcze na 1kg spożywki należy dać 100g cukru pudru. Tak jak mówię nam wabiła ładne ryby tylko z niewiadomych powodów lin Ozeta zawsze był większy od mojego.Lecz nieraz udawało mi się z nim wygrać ale to było rzadko spotykane zjawisko. Innemu mojemu koledze sprawdzała się zanęta lin karaś sekret traper marcepan raz złapał na niej kilkanaście ładnych "złotych" rybek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To wszystko zależy od łowiska na którym łowisz to znaczy do jakich smaków dana ryba jest przyzwyczajona i w jakim miejscu . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Max pisze:

...tylko z niewiadomych powodów lin Ozeta zawsze był większy od mojego.

Oj, nie zawsze Maxie, nie zawsze. Ale za powyższe słowa, zapiszę w swoim "kapowniku" duży plus przy Twoim nazwisku. ;):) Wspomniana zanęta (Extra lin-karaś), faktycznie w naszym starorzeczu wabi różne gatunki ryb, mimo że posiada silny, charakterystyczny dla zanęt karasiowo-linowych, zapach kozieradki (magi). Ale już w zbiorniku St.Miasto (80 ha zbiornik na małej rzeczce Powie), skutecznie wabi piękne płocie. Z tym że akurat tam, płoć jest zdecydowanie dominującym gatunkiem, więc nic dziwnego że jednakowo dobrze reaguje na zanęty tzw. płociowe, leszczowe, karasiowe, nawet karpiowe o stosunkowo grubej granulacji składników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×