Skocz do zawartości

Zapomniana przynęta - Łubin


hektores
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku bardzo sceptycznie podchodziłem do tego rodzaju przynęty ,wszyscy w koło łowili na kukurydze i groch.Wszyscy to nie znaczy ze ja też, jako ze lubię eksperymentować mówię sobie no cóż trzeba spróbować.W wielu książkach o tematyce wędkarskiej ta przynęta figuruje ,więc czemu nie, no właśnie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Poszedłem na pobliskie bazary i zakupiłem na próbę kilka kilo łubinu .Wsypałem go wieczorem do wiaderka i zalałem ciepłą woda .Jakież było moje zdziwienie kiedy rano po około 12 godzinach woda zniknęła nie było ani kropli a łubin powiększył swoją objętość prawie trzykrotnie .

Dołączona grafika

Dolałem wody i poszedłem do pracy .Po powrocie przesypałem go do garnka i zacząłem gotować .Zapach nie był zbyt przyjemny a domownicy kręcili nosami i marudzili .Więc po ugotowaniu całość wylądowała na balkonie . Wieczorem pojechałem na moją wybraną miejscówkę by zanęcić .W zanęcie którą użyłem w 80% był łubin dodatkowo też konopie i niewielka ilość kukurydzy z puszki. Tak minął tydzień co dwa dni przyjeżdżałem na moją miejscówkę i nęciłem aby w najbliższa sobotę zrobić krótką zasiadkę .W sobotę skoro świt już byłem na miejscówce ,zestawy gruntowe poszły do wody ,na włosie łubin i na drugim zestawie kukurydza .Czekam i nic ryba spławia się w miejscu nęcenia ale brań nie ma . Słońce coraz wyżej ludzi coraz więcej a ja siedzę i nic .Nagle delikatne piknięcie sygnalizatora pełen emocji wyciągam rękę do wędki na której była kukurydza i znów cisza .Za chwile piękny odjazd na drugiej wędce sygnalizator wyje swinger powędrował do góry a żyłka zaczęła się wysnuwać z kołowrotka . Cięcie i coś jest wzrok gapiów jest skierowany w moim kierunku ,przechodnie przystanęli by zobaczyć co się dzieje . Powolny hol i jest pierwsza rybka i moje rozczarowanie miał być karp a jest jaź 35cm .prawidłowo zapięty przy jego pysku dynda zestaw z dwoma ziarnami łubinu .Po chwili rybka wwędruje do wody a zestaw wraca w to samo miejsce .Już po paru minutach następne branie i sytuacja podobna znów podobny jaź ląduje na brzegu .Zachodzę w głowę gdzie są karpie w sumie

Dołączona grafikato nęciłem z myślą o nich .Słońce coraz wyżej trzeba zbierać się powoli i kiedy zacząłem powoli pakować swoje rupiecie kolejne brani,cięcie i czuje że to już coś innego ,hamulec zagrał ale nie jest to kolos w podbieraku ląduje karpik rozmiaru wigilijnego .szybka fotka i do domku na obiad .Kolejny tydzień znów pod znakiem nęcenia i oczekiwanie na sobotę .Wreszcie sobota zestawy lądują w nęconym miejscu dziś nie sam dołączył kolega Adam . Po 20min pierwsze branie u Adama i ryba po krótkiej walce spięła się praktycznie w tym samym czasie branie u mnie i na brzegu ląduje 30cm karpik zaczyna padać deszczyk ale nic brania są i jest ich coraz więcej co chwila któryś z nas holuje karpika ale raczej to malutkie karpiki po czterech godzinach dajemy sobie spokój i wracamy do domu ,z postanowieniem ze wpadniemy w tygodniu .

Dołączona grafika

Oczywiście ze zaglądaliśmy na to miejsce wielokrotnie i łowiliśmy

coraz więcej ale nadszedł dzień kiedy jak to w życiu miejsce zostało zajęte . Najciekawsze było to ze siedział prawie jeden na drugim i próbowali coś złowić,niestety . Więc pożegnaliśmy się z łowiskiem . Ale od tego czasu łubin na trwałe zagościł w moim asortymencie przynęt . Polecam wszystkim bo sprawdza się na wodach o dużej presji wędkarskiej i mulistym dnie .

Dołączona grafika

Edytowane przez hektores
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słodki łubin ja byłem zaszokowany jak ryby na niego reaguja ,zaleta ze nie jest drogi około 3 zł kilo co daje około 6 kilo po przygotowaniu .dobrze jest go mieszać z konopiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czasy kiedy ostrze(grot)haczyka,zalecano chować bezwzględnie w przynęcie,minęły jakieś 30 lat temu.Zakładaj podobnie jak groch.Grot haczyka powinien minimalnie wystawać na zewnątrz,wtedy skuteczność zacięć wzrasta.Haczyk nr 10-12,najlepiej z okrągłym łukiem kolankowym, trzonek krótki lub średni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...