Jump to content

Recommended Posts

Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem pływadełka. Na allegro znalazłem tylko jedną ofertę, zaś w sklepach są jeszcze droższe. Pomyślałem czy sobie samemu czegoś takiego nie wykombinować. I przypomniało mi się jak za małolata, z dętki od ciągnika i metalowej miski, robiliśmy mini pontony. I wędkowaliśmy z nich, jak też poprostu wygłupialiśmy się.

Mam do Was pytanie, czy ktoś próbował coś takiego zrobić? Z jakim skutkiem? I z jakich materiałów?

Jak też w internecie wyszukałem coś w stylu roweru wodnego. Tyle że w pomieszczeniu, i jak widać napęd to, też nogi, a dokładniej płetwy na nich.

Ma ktoś z Was schemat napędu śrubowego, takiego jaki był stosowany w pod podobnych rowerach wodnych?

Myślę że ta druga opcja, to znaczy wykonanie 1 osobowego roweru wodnego z napędem śrubowym była by najlepsza. Siedzisz wyżej, płyniesz do przodu, jak też możesz wstecz, i możesz kierować za pomocą steru. Całość jest składana i lekka, a co najważniejsze nie ma tam części które mogą się przebić (bo nie są pompowane). Transport na bagażniku dachowym, bądź po rozłożeniu w środku samochodu, a pływaki na dachu (choć w moim to i one by się zmieściły).

Myślałem o wykonaniu pływadełka z pełnymi pływakami (w środku styropian), ale tak konstrukcja mogła by być niewygodna przy przemieszaniu się po lądzie, w celu ominięcia grząskiego akwenu, gdzie nie da się przepłynąć za pomocą nóg zanużonych w wodzie. a do tego podatna na wilgoć, i mogła by po nie dokładnym wysuszeniu pleśnieć.

Co wy o czymś takim myślicie?post-215-0-94051600-1331888784_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Widziałem coś takiego w jednym z programów W. Cejrowskiego. Pływaki z gumy połączone rusztowaniem. To podobne do Twojego pomysłu tyle, że w większej skali. Rury z PCV to dobry pomysł, tyle, że musialbyś dobrać wielkość do oczekiwanej wyporności. No i przewaga na gumą czy czy innym materiałem dmuchanym jest taka, że ciężko to przebić ;). Ale z kolei sztywna konstrukcja może okazać sie problemem w transporcie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...