Jump to content

Recommended Posts

Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem pływadełka. Na allegro znalazłem tylko jedną ofertę, zaś w sklepach są jeszcze droższe. Pomyślałem czy sobie samemu czegoś takiego nie wykombinować. I przypomniało mi się jak za małolata, z dętki od ciągnika i metalowej miski, robiliśmy mini pontony. I wędkowaliśmy z nich, jak też poprostu wygłupialiśmy się.

Mam do Was pytanie, czy ktoś próbował coś takiego zrobić? Z jakim skutkiem? I z jakich materiałów?

Jak też w internecie wyszukałem coś w stylu roweru wodnego. Tyle że w pomieszczeniu, i jak widać napęd to, też nogi, a dokładniej płetwy na nich.

Ma ktoś z Was schemat napędu śrubowego, takiego jaki był stosowany w pod podobnych rowerach wodnych?

Myślę że ta druga opcja, to znaczy wykonanie 1 osobowego roweru wodnego z napędem śrubowym była by najlepsza. Siedzisz wyżej, płyniesz do przodu, jak też możesz wstecz, i możesz kierować za pomocą steru. Całość jest składana i lekka, a co najważniejsze nie ma tam części które mogą się przebić (bo nie są pompowane). Transport na bagażniku dachowym, bądź po rozłożeniu w środku samochodu, a pływaki na dachu (choć w moim to i one by się zmieściły).

Myślałem o wykonaniu pływadełka z pełnymi pływakami (w środku styropian), ale tak konstrukcja mogła by być niewygodna przy przemieszaniu się po lądzie, w celu ominięcia grząskiego akwenu, gdzie nie da się przepłynąć za pomocą nóg zanużonych w wodzie. a do tego podatna na wilgoć, i mogła by po nie dokładnym wysuszeniu pleśnieć.

Co wy o czymś takim myślicie?post-215-0-94051600-1331888784_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Widziałem coś takiego w jednym z programów W. Cejrowskiego. Pływaki z gumy połączone rusztowaniem. To podobne do Twojego pomysłu tyle, że w większej skali. Rury z PCV to dobry pomysł, tyle, że musialbyś dobrać wielkość do oczekiwanej wyporności. No i przewaga na gumą czy czy innym materiałem dmuchanym jest taka, że ciężko to przebić ;). Ale z kolei sztywna konstrukcja może okazać sie problemem w transporcie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...