Skocz do zawartości

Wędzisko + kołowrotek na małe szczupłe.


Gandzialf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!
  Chciałbym poprosić o pomoc w doborze kija i kołowrotka na szczupaki do 300zł.
Akurat pierwszą moją wędką którą dostałem, i od której zacząłem wędkarstwo była spinningówka bodajże 2,1m która służyła mi chyba do wszystkich metod łowienia kilka dobrych lat temu:D Pod koniec używałem jej jedynie do spinningu, kilka wymiarowych szczupaków udało się wyciągnąć, nie powiem, z brzegu ciężko było o daleki rzut przy 2.1m .
Jednak teraz chcę kupić wędzisko konkretnie na spinning. Łowię zazwyczaj na jeziorach, z brzegu. Przeglądając forum widziałem że dużo osób proponuje Shimano Catane. Dodatkowo przydała by mi się porada w wyborze plecionki, oczywiście w osobnym budżecie. Dzięki wielkie za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kołowrotka to może nie podam konkretnego modelu tylko wskazówkę, bo przy spinningu ważniejsze jest aby zestaw był dobrze wyważony. Inaczej ręka będzie się szybko męczyć, lub słabo można odczuwać brania. Jak kupisz kija sprawdź jaką wagę powinieneś dać tak aby środek ciężkości był dokładnie tam gdzie trzymasz wędzisko i o podobnej masie kup kołowrotek. Ewentualnie możesz kupić trochę lżejszy o dołożyć obciążenie na dolniku. Lepiej macha się trochę cięższą wędką ale dobrze wyważoną niż lekką gdy szczytówka przeważa, a najlepiej jak by wszystko było jak najlżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę trochę monotematyczny, bo znów JAXON, ale to są zestawy w przyzwoitych cenach i dobrej jakości Ultra Sin 270cm i Victus.

Catana ma swoje zalety i na pewno należy do wędzisk niezawodnych, ale musiałbyś przyzwyczaić się do bardzo długiego dolnika a to niektórym osobom przeszkadza. Doskonale zgrywa się z nią Catana FC 4000.

Jeśli chodzi o plecionkę, to z budżetowych najlepiej sprawdza się 0,12mm.

(Linki wyłącznie poglądowe, sklepu nie polecam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję 2 niezłe kijki szczupakowe od Kongera:

TROKER 2,70m 10-30g lub DYNAMIX 2,50m 8-32g który jest nieco szybszy i sprawdzi się również na Sandacza.

Do wędek coś z oferty Ryobi np XENOS lub ECUSIMA w wielkości 2500-3000.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... osobiście wybrałbym coś lżejszego bo zestawy 460g i 426g raczej przy kilkugodzinnym spinningu nadwyrężają ręce. Poleciłbym raczej coś takiego: Jaxon Variant Pro Texa Spin 5-20, 2,7m - 153g lub Okuma Dead Ringer 6-21, 2,58cm - 160g. No może jeszcze Mikado Hirameki Light Spin 5-15, 2,7m - 148g.

Kręciołek jak dla mnie nr. 1 to Ryobi Spiritual DX 80 lekki (165g) 7-mio łożyskowy i wytrzymały.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...