Skocz do zawartości

zestaw dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

witam. Po kilku godzinach przeszukiwania forum, stron ze sprzetem, czytania o wszystkim i o niczym, chciałbym zaczerpnąć porady. Jestem tez otwarty na propozycje. Kiedyś wędkowałem i chciałem powrócić do spedzania czasu nad wodą. Poszukuje sprzetu "uniwersalnego" - tak wiem, nie ma czegos takiego. 

Zalezy mi na czymś w miare trwałym do max 300-400zł, nad rzeke czy jezioro, może być grunt, może być tez spławik - na innych metodach łowienia sie nie znam. Chciałbym coś niewielkiego, tak zeby wcisnąć wędzisko do plecaka,  więc szukam czegos na 50-60cm po złożeniu.

Mam juz cos na oku -

1.Okuma Epix V2 EPX40 - ok 200zł

2. JAXON FLOAT ACADEMY TRAVEL MINO 3,60 M / 10-40 G - 112 zl ( do kija nie mam pewności, bo obawiam sie, ze bedzie zbyt delikatny).

Na początku zastanawiałem sie nad byle jakim zestawem do ok 100zł, ale jednak raz w zyciu chciałbym mieć cos w miare trwałego. 

Proszę o porady, jeśli ktos korzystał wczesniej z podobnego sprzętu, a może doradzicie mi coś zupełnie innego? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego z miejsca odsylasz kolege do sklepu wedkarskiego? po to jest to forum zeby pomagac. poza tym w sklepie wedkarskim nie zawsze sprzedawca moze byc mily uczciwy i pomocny, sa rozni ludzie

Zaleznie od lowiska na ktorym bedziesz lowil i metod, jak gdzies jade i nie zabieram duzo sprzetu to biore feedera do 100g bo jest najbardziej 'uniwersalny' tak wiem nie ma takiego czegos jak wedka uniwersalna. 3,6m- da rade polowic i na splawik i na grunt z koszyczkiem oraz na zywca, generalnie fajna opcja jezeli nie bedziesz lowil na zywca a na grunt tylko lzejszymi koszykami to picker, odradzam kupowanie teleskopowych wedek, kup lepiej 2czesciowke lub 3 ja na twoim miejscu kupilbym se 2 wedki, 2 pickery lub 2 feedery, lub 1 picker i 1 feeder, co do kolowrotka to polecam okume compresse, mozesz smialo brac 2, jak na swoja cene przebija kolowrotki po 150zl, dla poczatkujacego polecam wedki z serii arcadia lub black arrow jaxona, z pewnoscia cie zadowola, jezeli chodzi o pickera to najbardziej optymalna dlugosc to 3,0m a feedera 3,6m

Edytowane przez 13vito37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co to za metody, ale jakos mnie nie nie zaciekawiły :). Az takiego zestawu raczej nie kompletuje (nie chce wozic ze soba wszystkiego). Zastanawiam sie ciagle nad wedziskiem a dokladnie nad dlugoscia i konstrukcja i tu sluszna uwaga - lepiej chyba poszukac czegos innego niz teleskopowe.

zaraz poszukam i poczytam nt. okumy compresse

dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak kupowałem pierwsze wędki również wybierałem teleskopa (3,6m CW 30g)

Używałem ją na spławik, sprawowała się dobrze, na grunt również, na rzeczne łowienie była ciut zbyt sztywna więc wpadłem na świetny pomysł aby ostatnią szczytową cześć wyrzucić i wstawić delikatniejszą szklaną. Okazało się to strzałem w 10 bo w niczym nie przeszkadza delikatniejsza szczytówka przy zacinaniu łowiąc na spławik (pozostała część wędziska dość sztywna), a i na rzekę również dobrze się nadaje.  Nawet stawiałem ją pierwsze kroki w spinningu z zadowalającymi efektami.

Zastanawiam się czy nie dobrym by było rozwiązaniem gdybyś kupił właśnie taki lżejszy sztywny teleskop i przerobił tak jak ja - byś miał wędkę w miarę uniwersalną za nie wielki pieniądze.

Owszem jeśli chcesz mieć komfort łowienia każdą metodą to nie obejdzie się bez kilku wędzisk, ale jeśli nie jesteś zbyt wymagający to każdy kij się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsadniejszym wyborem dla ciebie bylby picker 10-30/10-40 o dlugosci 3m, zaleznie od lowiska moze byc dluzszy, ja polecam black arrowa i arcadie od jaxona, tanie ale dobre wedziska do tego mozesz wziac se ta okume compresse, jezeli bedziesz dbal to taki sprzet posluzy ci przez lata i bedzie wystarczajacy, jezeli do 400zl to skompletujesz sobie nawet 2 wedki, ew mozesz kupic jedna a za reszte podokupywac sprzetu typu podbierak sadzyk itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...