Skocz do zawartości

zestaw pod spinning, okon-szczupak, jezioro


Devilshakerz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Prosiłbym o pomoc w doborze odpowiedniego zestawu spinningowego w glownej mierze pod okonia(boczny trok), raz na ruski rok szczupaka, albo jesli nie da sie tego pogodzic - wcale szczupaka :) (chociaz wolfram czy inny przypon tego typu i tak chyba trzeba zalozyc w ramach zainteresowania ze strony szczupaka)

Posiadam kija Shimano Catana BX 210M, nie wiem czy nada sie na polow okonia ze wzgledu na stosunkowo twarda szczytowke. Jezeli nie, to prosze o propozycje innego, najlepiej o dlugosci 2,4-2,7m.

No i do tego wypadalo by kupic jakis kolowrotek i plecionke/zylke(co i dlaczego lepiej+grubosci+kolor) - czekam na propozycje :)

Jako spinningista amator prosilbym o rady dotyczace polowy okoni wlasnie na spinning, jaka przyneta, rozmiar, czy warto zastosowac przypon stalowy, wolframowy itp.

Z góry wielkie dzięki! :)

@EDIT - budzet 400-500zl :)

Edytowane przez Devilshakerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co osobiście użytkuję, mogę Ci polecić:

Zestaw ultra light z wklejanką 232cm + FD1110 + 0,10mm (okonie, wzdręgi, kleniki, jaziki).

Zestaw light z tradycyjną szczytówką 240cm + FC4000 + 0,08 pomarańczowa (okonie, klenie, jazie, szczupaczki, sandaczyki).

Zestaw średni CW 5-20g + model 300M + 0,12 fluo (okonie, szczupaki, sandacze).

Linki wyłącznie poglądowe.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, tylko czy ta zyleczka wytrzyma atak szczupaka, nawet jak by sie taki zainteresowal, to czy wyciagne?

Myslalem nad zylka Dragona Millenium Perch 0,16mm - co myślisz?

Oraz batem, także od Dragona - Millenium FL PerchSpinn 3-14 dł. 2,45m?

Ten Konger widze ze tez by sie nadal tylko przeraza mnie cw 0.5-6 :)

Zas 5-20 to juz za duzo, a 3-14 dla mnie by bylo wartoscia idealna z pałeczką 5/6/7g :D

Edytowane przez Devilshakerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to racja, mysle ze ta Catana by byla spoko opcja, jak wyglada akcja tej wedki(nie moge sie doszukac tej informacji), chyba szczytowa by byla najlepsza?

Ymm, chyba ze Trabucco T-Force Spin Perch 0,16 :)

A, i 240cm vs 270cm na łódź?

Edytowane przez Devilshakerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catana ma akcję MF

phptjqtio.gif

i uważam, że jest w sam raz do takiego, w miarę uniwersalnego wędziska.

Jeśli chodzi o żyłkę, nie przekraczałbym 0,16mm a plecionkę 0,08

Na łódkę 240cm to maximum.

Edytowane przez Alexspin
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją Catanę 240cm/3-14g doskonale wyważa FC4000 ważący 350g, ale z 303-gramowym Spro też powinno być przyzwoicie. Nie znam tego młynka, ale opinie o nim są raczej pozytywne.

PS

Do czego będziesz używał tych haczyków? Chyba że masz zamiar używać czeburaszek, ale wówczas lepsze byłyby haczyki offsetowe.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alexspin napisał:

Do czego będziesz używał tych haczyków? Chyba że masz zamiar używać czeburaszek, ale wówczas lepsze byłyby haczyki offsetowe.

Jezu - Alek, chłopak już w pierwszym poście napisał jaką metodą chce łowić:

Dnia 18.08.2017 o 14:24, Devilshakerz napisał:

Prosiłbym o pomoc w doborze odpowiedniego zestawu spinningowego w glownej mierze pod okonia(boczny trok), raz na ruski rok szczupaka, albo jesli nie da sie tego pogodzic - wcale szczupaka

 

Devilshakerz, tak te haczyki będą doskonałe. Do bocznego troka uniwersalnymi haczykami będzie rozmiar nr 6. Założysz na niego i paproch 5 cm i również 3 cm. Tańsze i równie doskonałe i skuteczne są haczyki Kamatsu Nieco lepsze są haczyki do BT Mustad (są z grubszego drutu i lepiej trzymają przynętę). Ja stosuję wyłącznie żyłkę Team Dragon Spinn. I na Boga, jeśli nie chcesz kaleczyć ryb i zostawiać im haczyki w pyskach, to w BT nie schodź nigdy poniżej grubości żyłki 0,16 mm! Zejście poniżej tej grubości ja osobiście uważam za głupotę, albo zwykły szpan (ale to moje prywatne zdanie!). Plecionka nie nadaje się do bocznego troka, podobnie jak wolfram i inne przypony. Ciężarki stosuj o masie od 10 do 15 g.

Chcesz wiedzieć więcej? Poczytaj.

 

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jotes napisał:

(...) jeśli nie chcesz kaleczyć ryb i zostawiać im haczyki w pyskach, to w BT nie schodź nigdy poniżej grubości żyłki 0,16 mm! Zejście poniżej tej grubości ja osobiście uważam za głupotę, albo zwykły szpan (ale to moje prywatne zdanie!). Plecionka nie nadaje się do bocznego troka, podobnie jak wolfram i inne przypony.(...)

Jarku, przy XUL-u i gramaturze przynęt 1-3g użycie żyłki powyżej 0,12mm to jak lizanie lizaka przez szybę, a wyjęcie "balonem" przyzwoitego okonia 30-taka lub wzdręgi na dobrej, świeżej żyłce 0,10mm nie stanowi problemu. unnamed (4).jpg         żyłka KAMATSU Techron Soft Nylon 0,10mm/1,8kg;

Całkowicie zgadzam się, że plecionka do BT to pomyłka i w tym przypadku również zgadzam się, że żyłka 0,16 to standard.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jotes napisał:

Ciężarki stosuj o masie od 10 do 15 g.

ok, super juz wszystko wiem, tylko jak z tymi ciezarkami o masie 10-15g? Wedzisko ma cw 3-14, czy takie ciezarki nie beda lekka przesada? myslalem zeby zakupic czwórki, piątki, szóstki, siódemki i ósemki (pałeczki), myślisz, że powinienem sie zaopatrzyć także w cięższe? :)

i jakiej firmy twisterki poleciacie? :D

Edytowane przez Devilshakerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jarku, nieźle Cię obdarza ZS... :)

Zgadzam się z Tobą, że do zawodniczego spinningu nie ma co przesadzać z "pocienianiem" zestawu, ale jeśli nastawiam się tylko relaksowo na wzdręgi i okonki, to nie mam szans podania mini jiga 1g na żyłce 0,16 na przyzwoitą odległość. Ten okoń z fotki złowiony przez Nikę na twisterka 1" na haczyku bez obciążenia, nie ma szans żeby takiego podać na 0,16-ce. Ale generalnie masz rację, dla mnie i tak jesteś

car_guru_1x.png

 

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Milenium nawet nie jęknie pod przynętą 18-20g, spokojnie je obsłuży. Po prostu "smocze" wędziska z zasady są opisywane z dużym marginesem bezpieczeństwa, stąd legenda o ich "wytrzymałości"...;)

ok, rozumiem :)

btw. a co powiecie na ten kołowrotek, w ostatniej chwili zauważyłem tak kuszącą przecenę: Dragon??

Edytowane przez Devilshakerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gdyby ktoś chciał zapoznać się z wędziskami firmy Lureleader to zapraszam na prezentację. 7 Październik, Warszawa, U ZBYSZKA.

 

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2017 o 15:52, Devilshakerz napisał:

ok, rozumiem :)

btw. a co powiecie na ten kołowrotek, w ostatniej chwili zauważyłem tak kuszącą przecenę: Dragon??

Kołowrotki DRAGONA nie są uważane za topowe, ale nie są złe. Tego z linku nie znam, ale używałem Mxima a teraz używa go przyjaciel i nie mogę powiedzieć o nim złego słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...