Jump to content
stawny

Samica Stęszewska

Recommended Posts

Samica Stęszewska jest rzeką, przepływającą przez tereny Dopiewa. Rzeka ma połączenie z jeziorem Niepruszewskim, i dalej płynąc wpływa do Warty. Dno jest piaszczyste oraz muliste. Roślinność wynurzona i czasem zanurzona. Głębokość do ok. 2 m.

Ryby w rzeczce: płoć, możliwy okoń i szczupak oraz w 50% występuje węgorz. Idealna rzeka, do metody przepływanki z spławikiem avon, lub przepływanki z batem. Spinningując w rzece, używamy woblerków - malutkich o agresywnej pracy, obrotówek w naturalnych kolorach w rozmiarach 0, 1 i 2.

Rzeka zapomniana przez wędkarzy, a jednak są w niej ryby. Dziś straciłem na niej w jej trzcinie wirówkę 1 miedź. Była atakowana przez okonki i płocie.

FB_IMG_1510537995885.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Podobną rzeczką była niegdyś samica Kierska, wypływająca z Jeziora Kierskiego dużego i dalej przepływająca przez Jezioro Kierskie Małe. Rzeczka również wpływa do Warty. Z racji tego że przepływa przez dwa duże zbiorniki to ryby było w opór. Głownie: płoć, krąp, lin, leszcz ale także karpie i amury. Dziś nieco zapomniana i nieregulowana przez lata. Również idealna przerywankę. 

Na Stęszewce łowiłem ale zaraz za wyjściem z Jeziora. Fajna rzeczka na odmóżdżenie.

Pozdrawiam!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×