Jump to content
Adeptus

Preparowanie ziaren

Recommended Posts

Czas rozpocząć przygotowywania weków na sezon :) 

Zapraszam Was do przeczytaniu artykułu o przygotowywaniu ziaren. Wszystko w jednym miejscu: Słoikowanie, Kiszenie, Fermentacja, Prażenie, Gotowanie! Kompendium wiedzy.
LINK

Ostatnio 2 sezony temu nęciłem długotrwale ziarnem. Trwało to ponad 3 tygodnie na dzikim jeziorku. Waniliowy syrop z buedronki jako dip. Zwiekszalem ilosc i porcje ziaren stopniowo. Wchodzily piękne plocie i krasnopiorki... szkoda ze tylko jeden lin(40cm) na ktorego sie nastawialem. Mysle ze wtedy slabo przemyslalem miejscowke, musze to powtorzyc w tym sezonie :) Jak Wy dobieraciee miejsce?
Nawet odkopałem fotkę którą wtedy zrobiłem emoji14.png

27_30_09_15_12_07_18.jpeg

Edited by wind
edycja linku

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 25.02.2018 o 13:56, Adeptus napisał:

Ostatnio 2 sezony temu nęciłem długotrwale ziarnem. Trwało to ponad 3 tygodnie na dzikim jeziorku. Waniliowy syrop z buedronki jako dip. Zwiekszalem ilosc i porcje ziaren stopniowo. Wchodzily piękne plocie i krasnopiorki... szkoda ze tylko jeden lin(40cm)

Potwierdza się to o czym mówię od dawna. Przynjamniej w Twoim przypadku.

Nęcisz, długo nęcisz, przygotowujesz ziarna itd. A powinieneś się skupić na szukaniu odpowiedniego miejsca a nie na tym, żeby ryby ściągnąć w Twoje miejsce. To samo dotyczy nęcenia karpi itd. Ja więcej czasu poświęcam na typowanie miejsca a nie na typowaniu smaku kulek :D A nęcić to nie nęcę chyba siódmy sezon jak nie dłużej. Na zestaw garść kulek i jak jest możliwość to trochę kuku z pelletem. A jak nie to tylko kulki z kobry.

JKarp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie masz sporo prawdy. Ostatnio tak nęciłem jak napisałem 2 sezony temu. Teraz szykuję się na lina na tym jeziorku ale najpierw będę szukał miejsca... jak wyciągnę parę sztuk to może będę wtedy nęcił. Zobaczymy jak mi to wyjdzie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z całą pewnością dużo w tym prawdy. Miejsce wybrane przez Ciebie nie musi odpowiadać rybom. Pochwal się efektami jakie uda Ci się osiągnąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×