Jump to content

Bat na spławik.

FasoN
 Share

Recommended Posts

Witam jestem kompletnie zielony w tym temacie i chciałbym zapytać czy bat teleskopowy o długości 3.6m z wyrzutem 50-100g nada się na spławiki od 3 do 8g? Łowie nad jeziorami i stawami lekko zarośniętymi jeśli ma to jakieś znaczenie ;d

Bat z takim cw? Mam wrażenie że dopisałeś zero na końcu.

Będziesz potrzebował wędki z cw do 15, może 20g. Oczywiście może być wymieniona kiedy odejmiesz jedno zero. Wędka o zbyt dużym cw nie będzie ładowała się odpowiednio, rzuty będą krótkie i niecelne. W przypadku bata o takiej długości nie będzie to miało znaczenia.

Kolejna sprawa to zasięg takiego bata, będzie niewielki. Zestaw będzie krótszy niż wędka i będziesz mógł łowić jakieś 4 może 5 m od stanowiska. 

Bat to wędka bez przelotek. Na pewno taką wędkę kupiłeś? 

Wymiana szczytówki niewiele pomoże ale odesłanie wędki i zakup innej może być strzałem w dziesiątkę. Z pewnością ktoś doradzi odpowiedni model jeśli podasz jakie ryby chcesz łowić bo to gdzie już wiemy. Chyba że masz więcej szczegółów.

Michał dopóki nie będzie wiadomo jakie kolega ryby chce łowić, jak duże, na jakich wodach, jakimi metodami i technikami, to jedno odesłanie może nie wystarczyć.

A skoro to pierwsze wędzisko, używane potoczne słownictwo mało zorientowanych osób, kompletny brak wiedzy, to zapewne nie ma karty wędkarskiej. O licencje na połów nawet się nie dopytuję, może łowić na prywatnych lub komercjach, ale karta to podstawa.

Edited by Docio

Mam zamiar łowić na stawach i jeziorach liny, leszcze, płotki i okonie i itd, ogólnie takie go 2-3kg max na spławik .Co do technik to nie wiem dokładnie o co pytacie.  Nie wiem co jeszcze mam napisać żebyście doradzili jaki długiego kija i z jakim cw najlepiej kupić.