Jump to content

Wędka Cormoran Topfish Tele 30 Pstrąg 3,90m/10-30g


Recommended Posts

Cw 10-30 g. Używam wędziska z takim cw i też to jest teleskop. Nadaje się do cięższych zestawów spławikowych nawet na rzekę. Z przepływanką do 15 g. może być problem i dobrze mieć nieco wyćwiczona rękę, bo ciężar własny wędziska może wykończyć po dwóch godzinach. Za to przystawka lub przytrzymanka może być spokojnie do 25 g. gdyż daleko się nie rzuca a i mogą się trafić rybki żerujące przy dnie.

Co do gruntu to jak najbardziej ale tylko na stojącej wodzie lub kanały o bardzo małym uciągu. Można zastosować samo obciążenie do 20g ale efektywne łowienie będzie możliwe tylko dla doświadczonych wędkarzy. Optymalne jest 15 g. przy którym faktycznie można wykorzystać właściwości wędziska. Zastosowanie 30g uniemożliwia celne rzuty, że o odległości nie wspomnę. Po prostu nie da rady.

Skoro spokojna woda to wszelkie koszyczki precz. Mała sprężyna zanętowa bez dociążenia. Dobrze rozrobiona zanęta zapakowana na taką sprężynę to ok 15 g. obciążenia i tyle wystarczy.

A przy okazji. Jednym z głównych błędów początkujących grunciarzy jest dobór koszyczka lub sprężyny o odpowiedniej gramaturze i całkowite pominięcie wagi zanęty. W standardową sprężynę i koszyczek wchodzi ok 25 g. zanęty a to nie mało i przy większych obciążeniach ludzie się dziwią, że nie mogą zarzucić dalej, lub zestaw lata jak chce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...