Jump to content
Sign in to follow this  
AlexAlex

Gdzie można w Piasecznie pójść na ryby bez karty?

Recommended Posts

Cześć, założyłem temat aby dowiedzieć się gdzie w Piasecznie bądź niedalekich okolicach można udać się na ryby bez konieczności posiadania karty wędkarskiej.

U innych dzierżawców też obowiązuje Karta Wędkarska. Pierwsza odpowiedź pod pytaniem a dalej drążysz nie wiadomo po co.

Drążę aby dowiedzieć się o łowiskach. Dobrze wiem o obowiązku posiadania kart wędkarskiej nie tylko na łowiskach pzw. Polecam czytać pytanie ze zrozumieniem. [Czy poleca ktoś jakieś łowisko z Piaseczna bądź okolic nie podlegające Pzw?]

Zawsze staram się czytać ze zrozumieniem, gdyż wychodzę z założenia, że nie ma głupich pytań. Co najwyżej autor może mieć poważny problem z ich sformułowaniem.

Łowisk szuka się według wykazu obrębów rybackich na stronie... Ale po co to pisać. Zaraz przeczytam, że znasz obręby i mam czytać ze zrozumieniem, czyli tak jak z kartą wędkarską i ustawą. A gdybyś przeczytał ustawę to wiedziałbyś o znanym wszystkim wędkarzom rozporządzeniu, w którym jest pewien zapis...na pewno bardzo dobrze Ci znany. Jednak i to nie zwalnia z obowiązku posiadania karty wędkarskiej, która obowiązuje w całym kraju a nie tylko w PZW. No ale to też wiesz.

Czy są jakieś wyjątki? Oczywiście, że są. Są w naszym kraju wody, w których można łowić ryby wędką nie posiadając karty wędkarskiej, jednak są one wyłączone z amatorskiego połowu ryb, wystarczy zajrzeć do innej ustawy, o której na pewno też wiesz.

Podsumowując. Nie polecam jakiegokolwiek łowiska osobie nie mającej pojęcia o podstawowych aktach prawnych dotyczących wędkarstwa, niezależnie czy są gospodarowane przez PZW, czy innego użytkownika. KK Art 255 §3