Jump to content
Sign in to follow this  
AlexAlex

Gdzie można w Piasecznie pójść na ryby bez karty?

Recommended Posts

Cześć, założyłem temat aby dowiedzieć się gdzie w Piasecznie bądź niedalekich okolicach można udać się na ryby bez konieczności posiadania karty wędkarskiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U innych dzierżawców też obowiązuje Karta Wędkarska. Pierwsza odpowiedź pod pytaniem a dalej drążysz nie wiadomo po co.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drążę aby dowiedzieć się o łowiskach. Dobrze wiem o obowiązku posiadania kart wędkarskiej nie tylko na łowiskach pzw. Polecam czytać pytanie ze zrozumieniem. [Czy poleca ktoś jakieś łowisko z Piaseczna bądź okolic nie podlegające Pzw?]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze staram się czytać ze zrozumieniem, gdyż wychodzę z założenia, że nie ma głupich pytań. Co najwyżej autor może mieć poważny problem z ich sformułowaniem.

Łowisk szuka się według wykazu obrębów rybackich na stronie... Ale po co to pisać. Zaraz przeczytam, że znasz obręby i mam czytać ze zrozumieniem, czyli tak jak z kartą wędkarską i ustawą. A gdybyś przeczytał ustawę to wiedziałbyś o znanym wszystkim wędkarzom rozporządzeniu, w którym jest pewien zapis...na pewno bardzo dobrze Ci znany. Jednak i to nie zwalnia z obowiązku posiadania karty wędkarskiej, która obowiązuje w całym kraju a nie tylko w PZW. No ale to też wiesz.

Czy są jakieś wyjątki? Oczywiście, że są. Są w naszym kraju wody, w których można łowić ryby wędką nie posiadając karty wędkarskiej, jednak są one wyłączone z amatorskiego połowu ryb, wystarczy zajrzeć do innej ustawy, o której na pewno też wiesz.

Podsumowując. Nie polecam jakiegokolwiek łowiska osobie nie mającej pojęcia o podstawowych aktach prawnych dotyczących wędkarstwa, niezależnie czy są gospodarowane przez PZW, czy innego użytkownika. KK Art 255 §3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×