Skocz do zawartości

Lekki spining - żyłka czy plecionka


Vanitum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd zacząłem swoją przygodę ze spiningiem, zawsze używałem żyłki. Niestety przy cienkich żyłkach (0,16, 0,18) zdarza mi się że ryby tak delikatnie pobierają przynentę, że przy dalekich rzutach i lekkich główkach nawet pomimo delikatnego wędziska (mikado sensei ultrafast) nie zawsze czuć co się dzieje z przynętą. I tu przyszło mi na myśl zastąpienie żyłki cienką plecionką. Co o tym sądzicie? Jaką plecionkę byście mi ewentualnie plecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okno a czy znasz jakiś godny uwagi monofil w rozsądnej cenie? I tak najprawdopodobniej będę dokonywał zakupu przez internet więc mogę sobie pozwolić na poszukiwanie konkretnej linki.

Ceny są raczej jednakowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Okno miał na myśli nanofil, tak mi się wydaję...A ceny nanofilu są praktycznie jednakowe, gdyż jest tylko jeden producent- berkley.

faktycznie, nanofil mógł by ci się sprawdzić.

Z plecionek polecić mogę śmiało power pro, mnie nie zawiodła jeszcze :) Nowe od sufixa są ponoć dobre też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, a ja jestem przekonania, że do lekkiego spina, zdecydowanie żyła! Plecionka, dobra, ale ma i swoje negatywne strony, dobrej jakości żyłka powinna zadowolić wędkarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak, ja również do delikatniejszego łowienie zdecydowanie polecam żyłkę. Jeżeli będziesz łowił Sandacze z opadu to już zdecydowanie plecionke. Moją ulubioną żyłką jest Drago HM80 naprawde bardzo fajna żyłka do spinningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Ciężko jest mi doradzić ale widzisz plecionką tak daleko nie rzucisz ale łatwiej zorientujesz się kiedy masz branie i pewniej zatniesz rybę ale możesz mieć problemy z holem chyba że masz wędzisko paraboliczne np 3 metrowego shimano np 40-80 g wtedy możesz przestać się zastanawiać nad tym czy zatniesz czy nie moc będzie z Tobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sandacze łowię plecionką, a szczupaki tylko i wyłącznie żyłką. W tym roku na kropka nawinąłem żyłeczkę Quantum Quattron PT 0,202mm i muszę powiedzieć, że jest rewelacyjna! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...