Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym kupic zestaw do spiningu do 500zl. Wedkowalem jakies 15lat temu teraz chce zaczac z powrotem. Jestem zielony w temacie sprzetu nie wiem za bardzo co kupic. Bede lowil z brzegu na  jeziorach i malych rzekach. Głownie oknon i szczupak. Mysle ze 5-20g `2,6-2,7m bedzie w sam raz. Z tego co wyczytalem polecane są:

Dragon Street Fishing/Milenium/Moderate

Okuma Black Rock

Kołowrotek to troche problem poniewaz wogole nie pasuje mi uchwyt korby taki jak np w Spro Passion 730 wole takie jak np Okuma Epixor.

Co polecacie? Bede bardzo wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez andrzeju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę trudno pogodzić okonia i szczupaka jednym wędziskiem, ale jeśli miałbym wybierać, to poleciłbym Ci to co znam:

Okuma Wędka Black Rock 275 (5-25), lub DRAGON MODERATE II MED-FAST model CHI-28-85-275

KOŁOWROTEK DAIWA FUEGO LT model 10225-305, lub Konger Kołowrotek Ultris FD 1130

Linki wyłącznie poglądowe.

Edytowane przez hege
edycja linków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym poszedł chyba w inną stronę, z tego co się orientuję do niektórych modeli wędzisk pasują te same składy szczytowe.

Kupiłbym np. Mikado Black Stone spin w wersji np. 5-20g i dokupiłbym w serwisie sekcję szczytową od wersji 1-10g. Wtedy wymieniając tylko szczytówkę zmieniałby się cały charakter wędziska. Czyli za jakieś 300pln miałbyś "dwie" wędki i zostało by na jakiś solidny kręciołek. Tylko przed zakupem modelu musisz zadzwonić do serwisu i upewnić się czy dane składy do siebie pasują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przemyslalem troche temat i zdecydowalem ze wybiore kija na szczupaka a na okonia dokupie za jakis czas. Ogolnie potrzebuje jeszcze drugi zestaw dla kumpla na prezent o takiej samej charakterystyce. Bedziemy sie wymieniac sprzetem. Daiwa Fuego na uchwyt korby ktory mi nie psauje. Ten Konger jest okej tyle ze moge przeznaczyc wiecej powiedzmy 300zl na kolowrotek. Napewno wezme Black Stone tylko jaki cw? 5-25?

Zostaje:

1. Okuma Black Stone + kolowrotek?

2. Kij+Kolowrotek?

Z wedzisk moze byc cos Dragona. W internecie z kolowrotkow znalazlem ze polecane są i odpowiadaja mi:

Ryobi Zauber CF

Ryobi Arctica CF

Shimano Sahara

Okuma Epixor

Spro Red Arc

Co wybrac?

Edytowane przez andrzeju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi