Skocz do zawartości

Świnoujście


jarosek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Witam, mam pytanko. Sam pochodze ze świnoujsćia i może ktoś wie jakie ryby można tutaj łowić? Tzn. co i gdzie? Co prawda ejstem początkującym wędkarzem i jedyne co wiem to ze dziadki łowią okonie nad kanałem na "dziwny boczny trok" wiem że jest płoć bo sam miałem okazje łowić i ze podobno na mulniku można złapać szczupaka. Ale wiecej nie mam pojęcia co i gdzie.

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez kamilos_90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał i plaża, wiele gatunków ryb możesz tam spotkać, nie tylko płocie i okonie ale pewnie leszcze, węgorze i drapieżniki. W kanały wchodzą taż śledzie, okresowo - wiosną i jesienią, za nimi ciągną flądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Kamilos, na mapce dodałem punkty, gdzie najczęściej  łowie, moje miejsca.

 

Legenda:

 

kropki czarne-miejsca na spinning wędzisko 300 cm do 40 g.

kropki zielone-wędka spławikowa bacik 6-7 m spławik 2-3 g.

kropki czerwone-feeder do 100 g.

 

Mapka I basen północny obecnie Marina Świnoujska, samo wejście do niej od strony kropki dobre na spławik i płoć ;)

Mapka II

 

Okolice starej Świny, kanał Piastowski i Zalew Szczeciński od strony ul. Krzywej

 

Kropki niebieskie-wędka spławikowa, gruntówka z ciężarkiem, spinning

 

Wszytskie miejsca zaznaczone są ogólnie dostępne, chyba że turzyca od str. Świny i Łunowa i ul. krzywej nad zalewem będzie przeszkadzać, ale polecam mapę google (satelita), tam zobaczyć możecie moje miejsca z kropek i sami doście ocenić możecie.  Link do opisu gazetowego łowiska, nie zgadzam się ze wszystkim co napisali w nim red. z WW dużo przekłamali, i wykolorowali  ;)

 

Jeśli mapka mało czytelna proszę o zaznaczenie na niej miejsca (kropki) a odpowiem gdzie dokłdnie jest położona, i jakie podejście ;)

 

post-318-0-19932200-1408799325_thumb.jpg

post-318-0-96990900-1408802040_thumb.jpg

Edytowane przez stawny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytskie miejsca zaznaczone są ogólnie dostępne, chyba że turzyca od str. Świny i Łunowa i ul. krzywej nad zalewem będzie przeszkadzać, ale polecam mapę google (satelita), tam zobaczyć możecie moje miejsca z kropek i sami doście ocenić możecie.  Link do opisu gazetowego łowiska, nie zgadzam się ze wszystkim co napisali w nim red. z WW dużo przekłamali, i wykolorowali  ;) 

 

Jeśli mapka mało czytelna proszę o zaznaczenie na niej miejsca (kropki) a odpowiem gdzie dokłdnie jest położona, i jakie podejście ;)

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwko nie, wole wspólny wypad na ryby.

 

Przedstawiam kolejny ciekawy akwen w Ś-ciu, troszkę jest on zapomniany, ale tam są rybki jak tra lala, ja tam jazie łowiłem, i piękne okonie 1 kg oraz szczupaki można spławikiem na bacik 5-6 m i na spina.

 

Łowisko jest pomiędzy Ognicą, a przeprawą promową Karsibór, na lewo od stoczni remontowej i drogi asfaltowej za mostkiem ul. Mostowa.

 

Ciek wodny połączony jest z rzeką Świną, wygląda na dawne starorzecze chyba na końcu cieku, lecz pewny nie jestem.

 

Dodaję jeszcze foto zalewu i stawku za działkami na ul. Krzywej w Ś-ciu, tam brak presji, a dużo ryby ładnej, tam nikt nie wędkuje namiętnie, cichy zakątek :)

post-318-0-22805300-1409129986_thumb.jpg

post-318-0-87930300-1409130834_thumb.jpg

Edytowane przez stawny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karasi to nie wiem ale dwa razy na spinning jakaś bestia po kilku piruetach uciekła mi ale ciiii.

Generalnie to "bajorko" potocznie zwane fajne mogło by być łowisko gdyby ktoś się nim zajął i odpowiednio zaopiekował. Z kolei nasuwa mi się myśl kto może być właścicielem tego miejsca czy może lasy, może zarząd ogrodów działkowych czy może jeszcze jakaś inna instytucja.

Edytowane przez kamilos_90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilos_90 z tego co wiem, tam spokojnie na pozwolenie z IRM możesz łowić, na "bajorku", bo koło w Ś-ciu akceptuje sportowe zezwolenie połowowe na terenie Ś-cia, tz, inne wodny niż morskie. Bajorko chyba jest czymś w rodzaju wykopu, może z budowy wału to wyrosło kiedyś nie wiem.Tam na  Ognicy ten ciek też spr. sobie, dojście jest ok. to chyba jest zamknięte niepełne starorzecze Świny, może ktoś lepiej wie na ten temat, z mapy może coś wyczytać, na co to mu wygląda. Na Grunwaldzkiej pod granica na mostku był ciek wodny, tam też łowiłem bliżej zalewu, i SSR nic mi nie powiedziała. Cieki i bajortka przy zalewie są ciekawe :) trzeba po lasach koło mulnik pochodzić i po stronie Warszowa i Karsiboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...