Jump to content

Karta Wędkarska


Czarek
 Share

Recommended Posts

Posiadając Kartę Wędkarską możesz łowić we wszystkich wodach w kraju. Łowiąc w konkretnym akwenie oprócz Karty Wędkarskiej musisz posiadać zezwolenie gospodarującego, niekoniecznie PZW.

Sporo różnych wód nie ma gospodarującego i jeśli nie ma oficjalnego zakazu możesz łowić wyłącznie na podstawie posiadanej Karty Wędkarskiej, niemniej musisz wiedzieć, że nie ma ani jednej wody niczyjej. Woda należy do tego, do kogo należy ziemia pod nią i jest nią najczęściej osoba prywatna lub Skarb Państwa. O osobie prywatnej nie muszę chyba tłumaczyć a Skarb Państwa reprezentuje konkretny RZGW.

No to teraz wujek google i szukać RZGW, obrębów rybackich i konkretnej wody lub prościej, wpisać konkretną wodę z zapytaniem np: Wisła + Warszawa + zezwolenie wędkarskie.

A przy okazji. Jeśli zdawałeś egzamin prawidłowo a nie w wydaniu patologicznym opisywanym tu w innym wątku, to powinieneś to wszystko wiedzieć, bo coś przeczuwam całą serię pytań.

Edited by Docio
Link to comment
Share on other sites

Bardzo enigmatycznie piszesz o łowiskach. Nikt z użytkowników Forum - jak sądzę, mogę się mylić - nie jest jasnowidzem kto jest gospodarzem "zalewu, żwirowni, niedalekiego małego jeziorka i płynącej rzeki (zazwyczaj rzeki płyną) bardzo blisko Ciebie".

Najlepszym wyjściem będzie zapisanie się do najbliższego koła PZW i zdanie egzaminu. Po wniesieniu opłat dostaniesz zezwolenie, w którym powinien być wykaz wód. Wówczas będziesz wiedział gdzie Ci wolno wędkować.

Możesz też w googlach poszukać te bliskie Ciebie łowiska i dowiesz się kto zarządza nimi. Zwłaszcza żwirownia i małe jeziorko mogą być w prywatnych rękach, to będziesz musiał skontaktować się z właścicielem/zarządcą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...