Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, czy mając kartę wędkarską mogę łowić na rzekach? Czy muszę mieć opłacone składki PZW?

Z góry dziękuję! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadając Kartę Wędkarską możesz łowić we wszystkich wodach w kraju. Łowiąc w konkretnym akwenie oprócz Karty Wędkarskiej musisz posiadać zezwolenie gospodarującego, niekoniecznie PZW.

Sporo różnych wód nie ma gospodarującego i jeśli nie ma oficjalnego zakazu możesz łowić wyłącznie na podstawie posiadanej Karty Wędkarskiej, niemniej musisz wiedzieć, że nie ma ani jednej wody niczyjej. Woda należy do tego, do kogo należy ziemia pod nią i jest nią najczęściej osoba prywatna lub Skarb Państwa. O osobie prywatnej nie muszę chyba tłumaczyć a Skarb Państwa reprezentuje konkretny RZGW.

No to teraz wujek google i szukać RZGW, obrębów rybackich i konkretnej wody lub prościej, wpisać konkretną wodę z zapytaniem np: Wisła + Warszawa + zezwolenie wędkarskie.

A przy okazji. Jeśli zdawałeś egzamin prawidłowo a nie w wydaniu patologicznym opisywanym tu w innym wątku, to powinieneś to wszystko wiedzieć, bo coś przeczuwam całą serię pytań.

Edytowane przez Docio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zdawałem jeszcze karty wędkarskiej, ale mam zamiar. W mojej okolicy mam kilka łowisk min. Zalew, zwirownia nie daleko małe jeziorko i płynąca rzeka bardzo blisko mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo enigmatycznie piszesz o łowiskach. Nikt z użytkowników Forum - jak sądzę, mogę się mylić - nie jest jasnowidzem kto jest gospodarzem "zalewu, żwirowni, niedalekiego małego jeziorka i płynącej rzeki (zazwyczaj rzeki płyną) bardzo blisko Ciebie".

Najlepszym wyjściem będzie zapisanie się do najbliższego koła PZW i zdanie egzaminu. Po wniesieniu opłat dostaniesz zezwolenie, w którym powinien być wykaz wód. Wówczas będziesz wiedział gdzie Ci wolno wędkować.

Możesz też w googlach poszukać te bliskie Ciebie łowiska i dowiesz się kto zarządza nimi. Zwłaszcza żwirownia i małe jeziorko mogą być w prywatnych rękach, to będziesz musiał skontaktować się z właścicielem/zarządcą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi