Jump to content

Lekki spinning okoń szczupak Amator


 Share

Recommended Posts

Witam i bardzo mocno proszę o poradę opiszę w czym problem i proszę o wyrozumiałość oraz możliwość wędki tylko teleskopowej , niestety choruję na stawy i kości na chwilę obecną dość mocno wedle zaleceń ruch bez przeciążeń bardzo wskazany , Szukam bardzo lekkiej wędki spinningowej oraz kołowrotka na OKONIA oraz SZCZUPAKA łowiska -  stawy , rzeka odra . Spinningowałem wiele lat temu i ta metoda zawsze mi się podobała z tąd chęć odnowienia powiecmy hobby ,Prosił bym o poradę jaka żyłka , woblery itd .  znalazłem bardzo lekki kij ale nie znalazłem o nim opinii [OKUMA]. Fundusz max 500 zł dziękuję .

 -    Okuma spin Tele LRF UFR 2.25 m  22g    waga 103g

 -     Shimano Catana EX Tele Spin 240 10-30

KOLOWROTEK

 -    Okuma EPIXOR EPXT 20  7+1

 

Link to comment
Share on other sites

Ciężar zestawu nie jest tak ważny jak jego dobre wyważenie. Trudno jest pogodzić jednym zestawem okonia i szczupaka, ale nie jest to niemożliwe.

Przy Twoim schorzeniu poradziłbym Ci metodę Drop Shot, a do niej wędzisko KONGER Ultris Drop Shot (3-18g/244cm/125g) i kołowrotek KONGER Ultris FD 1130 (0,30/170cm/290g), do tego dobra (czytaj "droga") żyłka MOMOI Kuromasu Lure Soul (0,234mm/150m). Taki zestaw nie przeciąży Ci stawów i w miarę przyzwoicie pozwoli na pogodzenie okonia ze szczupakiem, a nawet sandaczem.

Unikaj teleskopowych spinningów, są cięższe niż wędziska składowe o podobnych parametrach (nie bardzo wierzę w te 103g OKUMY), a do tego bardzo awaryjne.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam ponownie pogodziłem się z faktem TELE SPIN na NIE . Zamawiam to co napisał Alex wyżej , mam jeszcze pytanie odnośnie rozmiarów haków offsetowych , na gumki od 7.5cm do max 12cm , nie wiem czy dobrze dobieram haczyki czy ktoś pomoże uzbroić resztę , ciężarki czytałem w granicach 8g najlepiej pałeczki ? dziękuję .

MUSTAD haczyk 38101NP-BN KVD GRIP PIN no.4/0 5szt.

MUSTAD haczyk 38101NP-BN KVD GRIP PIN no.3/0 5szt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wielkość haka dopasuj tak, żeby grot wychodził 1-2mm przed końcem korpusu twistera/rippera, albo w połowie długości jaskółki. Możesz też stosować zwykłe, proste haki, zwłaszcza do malutkich przynęt i wówczas zbroisz tak, żeby grot wychodził tuż za łebkiem jaskółki/rippera, albo 3-4mm od czoła twistera. Poszukaj w internecie, są wzory zbrojenia.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...