Jump to content
RONINN

Lekki spinning okoń szczupak Amator

Recommended Posts

Witam i bardzo mocno proszę o poradę opiszę w czym problem i proszę o wyrozumiałość oraz możliwość wędki tylko teleskopowej , niestety choruję na stawy i kości na chwilę obecną dość mocno wedle zaleceń ruch bez przeciążeń bardzo wskazany , Szukam bardzo lekkiej wędki spinningowej oraz kołowrotka na OKONIA oraz SZCZUPAKA łowiska -  stawy , rzeka odra . Spinningowałem wiele lat temu i ta metoda zawsze mi się podobała z tąd chęć odnowienia powiecmy hobby ,Prosił bym o poradę jaka żyłka , woblery itd .  znalazłem bardzo lekki kij ale nie znalazłem o nim opinii [OKUMA]. Fundusz max 500 zł dziękuję .

 -    Okuma spin Tele LRF UFR 2.25 m  22g    waga 103g

 -     Shimano Catana EX Tele Spin 240 10-30

KOLOWROTEK

 -    Okuma EPIXOR EPXT 20  7+1

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężar zestawu nie jest tak ważny jak jego dobre wyważenie. Trudno jest pogodzić jednym zestawem okonia i szczupaka, ale nie jest to niemożliwe.

Przy Twoim schorzeniu poradziłbym Ci metodę Drop Shot, a do niej wędzisko KONGER Ultris Drop Shot (3-18g/244cm/125g) i kołowrotek KONGER Ultris FD 1130 (0,30/170cm/290g), do tego dobra (czytaj "droga") żyłka MOMOI Kuromasu Lure Soul (0,234mm/150m). Taki zestaw nie przeciąży Ci stawów i w miarę przyzwoicie pozwoli na pogodzenie okonia ze szczupakiem, a nawet sandaczem.

Unikaj teleskopowych spinningów, są cięższe niż wędziska składowe o podobnych parametrach (nie bardzo wierzę w te 103g OKUMY), a do tego bardzo awaryjne.

Edited by Alexspin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje za porady , przyznam że nie wiedziałem o tak genialnej metodzie jak Drop Shot , właśnie jestem w trakcie pochłaniania teorii dp .

Edited by RONINN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat wydzieliłem, rozważania nt. skuteczności tej czy innej metody nieco odpłynęły od porad sprzętowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ponownie pogodziłem się z faktem TELE SPIN na NIE . Zamawiam to co napisał Alex wyżej , mam jeszcze pytanie odnośnie rozmiarów haków offsetowych , na gumki od 7.5cm do max 12cm , nie wiem czy dobrze dobieram haczyki czy ktoś pomoże uzbroić resztę , ciężarki czytałem w granicach 8g najlepiej pałeczki ? dziękuję .

MUSTAD haczyk 38101NP-BN KVD GRIP PIN no.4/0 5szt.

MUSTAD haczyk 38101NP-BN KVD GRIP PIN no.3/0 5szt.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielkość haka dopasuj tak, żeby grot wychodził 1-2mm przed końcem korpusu twistera/rippera, albo w połowie długości jaskółki. Możesz też stosować zwykłe, proste haki, zwłaszcza do malutkich przynęt i wówczas zbroisz tak, żeby grot wychodził tuż za łebkiem jaskółki/rippera, albo 3-4mm od czoła twistera. Poszukaj w internecie, są wzory zbrojenia.

Edited by Alexspin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×