Jump to content
Dronik

Sprzęt Wędka i kołowrotek

Recommended Posts

Witam, 

Od poprzedniego sezonu zacząłem przygodę ze spiningiem i chciałbym na ten sezon kupić wędkę oraz kołowrotek. Kwota jaką chce na to przeznaczyć  to 850 zł.

Będę łowił z łódki  na przynęty gumowe w rozmiarach 10-12 cm i obciążeniem 15 g.

Używać będę plecionki 0.12-0.13 daiwa j-braid x8 .

Gatunki  które zamierzam łowić to szczupaki i sandacze na jeziorach.

Prosiłbym doświadczonych spiningistów o pomoc

Zastanawiam się nad kijem :

DRAGON CXT CrossForce CF-X spinn. 2.13m 7-28g 2cz.

DRAGON NanoCORE Spinn 28 2.13 m 7-28g

kołowrotek:

SHIMANO NASCI 3000 FB HG

Ryobi Zauber CF 3000

dziękuję za pomoc

Edited by hege
edycja linków

Mam kij CXT-CrossForce-CF-X-spinn tylko trochę dłuższy model. Polecam w stu procentach do łowienia o jakim piszesz. Opinia w linku niżej. Z proponowanych kołowrotków wybrałbym Ryobi Zauber.

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się jednak czy ciężar wyrzutowy 28 g będzie wystarczający do główki 15 g plus guma która w zależności od modelu też sporo waży. Może warto rozważyć kij o cw bardziej szczupakowym czyli 35 g?

Udostępnij CrossForce 7-28 g - wędzisko na szczupaka

Edited by hege
edycja linka

Dzięki, za pomoc i recenzje. 

Kołowrotek jakiś jeszcze ryukon1975 mógłbyś polecić  czy zostać już przy Ryobi Zauber

Ostatnio  jeszcze  myślałem  o kiju Team Dragon z-series 2.13 7-28 ,  jest różnica  w porównując do CXT-CrossForce-CF-X-spinn ,pytanie czy warto się zastanawiać nad z-seria czy pozostać  przy CXT Cross ?

TEAM DRAGON Z-series spinn 2.13m 7-28g F-M

Edited by hege
edycja linka

Team Dragon Z-series też znam z praktyki. Jak najbardziej nadaje się na szczupaki i sandacze. Powiedziałbym nawet śmiało że są to wędziska lepsze do gum jak CXT. W linku niżej moja opinia na temat jednego z nich.

Team Dragon Z-series 2,75 m 10-28 g

Jeśli chodzi o kołowrotki to Zauber jest dobrym wyborem. Jeśli jednak chcesz obejrzeć inne opcje zwróć uwagę na kołowrotki Dragon Fishmaker.  Jest kilka modeli. Na rynku od lat i maja dobre opinie wśród wędkarzy. Niżej dwa z nich na których temat pisałem.

Fishmaker II Stealth FD530i i jesienne szczupaki

Dragon Fishmaker II FD 930 i

Edited by hege
edycja linków

W dniu ‎12‎.‎02‎.‎2019 o 09:08, Dronik napisał:

Polecam, moim zdaniem za tę cenę nie ma się co zastanawiać. Moja Pni używa to wędzisko w długości 198cm, lekkie, dynamiczne, nieco niedoszacowane - spokojnie "udźwignie" przynęty o łącznej masie 32g, a zachowując płynne wyrzuty nawet 35g. Do spinningu z łódki będzie w sam raz.

Ps

Poczytaj https://wedkuje.pl/m/dragon2/100579

Edited by Alexspin