Jump to content

Zestaw spiningowy

Recommended Posts

Koledzy gorąca prośba o poradę/podpowiedź. Planuję w tym roku rozpocząć swoją przygodę z spinningiem (nastawiam się na szczupaki, okonie i sandacze) i potrzebuję dobrać swój pierwszy zestaw spinningowy. Łowić będę z brzegu (komercja, zalewy PZW) oraz z łódki (zalewy, jeziora). Zestaw prócz spiningu będę chciał także wykorzystywać do spławika. Przekopałem trochę sieć i wstępnie myślałem o:

1) Wędzisko

• DRAGON EXPRESS SPINN 30 X-FAST 2.45M 10-30G
  • DAIWA LEGALIS JIGGERSPIN - 2.40 M 8-35 G

2) Kołowrotek

• DAIWA REGAL LT 2500D
  • DAIWA LEGALIS LT 2500-XH
  • Dragon SL FD1125i

Gorąca prośba o poradę, czy idę w dobrym kierunku i na co zwrócić szczególną uwagę. Czy wybierać pomiędzy daiwa, a dragon, czy też spoglądać na coś zupełnie innego? Czy ktoś z Was miał doczynienia z w/w sprzętem? Budżet w jakim chciałbym się zamknąć to 600zł- mocno orientacyjny (jeśli zajdzie taka potrzeba, coś się dorzuci, jeśli natomiast znajdzie się tańszy zestaw to zostanie na inne drobiazgi). Z góry dzięki za wszelką pomoc i rady.

Pogodzenie jednym zestawem szczupaka, okonia i sandacza to jak ciućkanie cukierka przez papierek - niby można, tylko efekty mogą być mizerne. Do tego jeszcze wykorzystanie tego samego zestawu do spławika...

Zupełnie nie pasuje mi taki miszmasz.

Chłopaki z tym spławikiem oczywiście macie pełną rację. Od 2 lat bawię się feederem i w swoim arsenale na ten moment mam praktycznie tylko ciężki sprzęt, stąd też drobna wstawka o spławiku, bo przy karpiówkach to nie ma nawet o czy mówić.

Prośba, podpowiedzcie coś, a nie tylko krytykujcie. Zaproponujcie jakiś zestaw i ew. odnieście się do tego, co wyszukałem.

Jestem (może i nie dość młodym), ale amatorem i tutaj będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Edited by just4fun

Zestaw na okonia: Konger Wędka Ultris Jig Perch + Konger Kołowrotek Ultris FD 1120

Zestaw na szczupaka: WĘDKA DRAGON MODERATE II FAST (model CHI-28-91-245) + KOŁOWROTEK RYOBI ARCTICA CF DYS. DRAGON (wersja CHW-ARF-3000) obsłuży również sandaczowanie.

Edited by hege
edycja linków

• 2 weeks later...

Koledzy, a w szczególności AlexspinFinalnie zdecydowałem się na taki zestaw:

• DAIWA LEGALIS JIGGERSPIN - 2.40 M 8-35 G
  • DAIWA REGAL LT 2500D

Sam sprzęt zamawiałem online i kilka dni temu do mnie przyszedł. Pierwsze wrażenia są takie, że kołowrotek mega fajny, natomiast samym wędziskiem odrobinę się zawiodłem. Tutaj precyzuję, bo nie jest to kwestia jakości, czy też wykonania- po prostu liczyłem na coś bardziej miękkiego. Sezonu, jak to u raczkujących wędkarzy jeszcze nie zacząłem, dlatego też nie wypowiem się odnośnie wrażeń z nad wody.

Czuję jednakże, że bez drugiego kija się nie obędzie. Budżet na sprzęt mi się już praktycznie wyczerpał, dlatego tutaj pyt. do Was koledzy, czy nie mielibyście w swoich zestawach jakiejś nadmiarowej wędki (najlepiej z kołowrotkiem) w rozsądnej cenie na sprzedaż?

Edited by just4fun

8 godzin temu, just4fun napisał:

Koledzy, a w szczególności Alexspin(…)

Czymże zasłużyłem na tę "szczególność"? Nie polecałem tego zestawu, który kupiłeś... :)

Owszem, mam w tej chwili w "nadmiarze" nowe, nie używane jeszcze wędzisko KONGER Troker Spin H 228cm/15-40g, ale nie będzie nadawało się do łowienia okoni. Dodam, że przy obecnych kosztach przesyłek i przy cenie tego wędziska, opłacalny byłby tylko odbiór osobisty, gdybyś przy okazji Ty, albo ktoś znajomy był w Łodzi.

Skorzystaj z rady Michała, odzyskasz przynajmniej część pieniędzy, bo nie zwrócą Ci kosztów przesyłki.:blush:

Przemyśl nabycie DRAGON Moderate, wydaje mi się, że model CHI-28-85-275 (4-18g). Będzie do niego pasował Twój kołowrotek, Tobie będzie pasowała akcja, na pewno będzie przydatny do łowienia okoni, a nie zlęknie się również przyzwoitego szczupaka.

Jeśli coś tańszego, to SHIMANO Catana ML (7-21g), do "okoniowania" nieco mniej się nadaje, ale na szczupaka w sam raz, a i akcja będzie Ci odpowiadała. Jedyną wadą tych wędzisk są bardzo długie dolniki, a to nie każdemu pasuje. Poszuka wśród artykułów na Forum, opisywałem tam Catanę L (3-14g).

Ja tak jak przedmówcy pisali skupił bym się na czymś do 25g jeśli ma być to kij bardziej uniwersalny 10-35 na okonia to przesada. Łowić się da ale jaka to przyjemność...Moderate chyba już nie ma wyszła nowa seria CXT tylko cena dość znaczna. 

np Dragon CXT MicroSpecial MS-X spinn. 2.44m 3-18g F-ML

jednak można znaleźć dobre kije nie tylko od Dragona w niższych cenach np 200-250 o naprawdę dobrych parametrach na początek