Jump to content
Mateusz Włodarczyk

Wędkowanie na stawach ożarowskich koło Wielunia

Recommended Posts

Cześć wszystkim mam małe pytanie dotyczące możliwości wędkowania na stawach ożarowskich koło Wielunia czy można tam łapać od tak czy może jest to teren prywatny a może jescze coś innego? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O to chodzi?
strona https://www.bdl.lasy.gov.pl wskazuje LAS jako właściciela, staw hodowlany NIE jest wodą na prawach dostępu publicznego.
Las może z tym zrobić co chce,  raczej będzie zakaz bo nie znam przypadku aby las jako taki prowadził gospodarkę rybacką co jest niezbędne do wydawania pozwoleń. Może być i tak że leży to w gestii gminy a dane na stronie są nieaktualne.
Prościej byłoby gdyby to był rezerwat a takiej informacji nie znajduje gdyż zdarza się dość często przypadek rezerwatu z możliwością wędkowania co oczywiści trzba sprawdzić w zasadach udostępniania rezerwatu no ale to nie w tym przypadku.
Proponuje wycieczkę do miejscowo właściwej administracji wydziału ochrony środowiska np. następnie do nadleśnictwa o ile w zarządzie koła PZW nic na ten temat nie wiedzą....

 

Screen Shot 2019-07-09 at 23.12.59.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Chodzi właśnie 9 te stawy.  Fakt że na stronie gminy, sołectwa, nadleśnictwa nie ma żadnej wzmianki o wędkowania na tych stawach to moje zaciekawienie budzi to że kilka bądź kilkanaście lat temu zlapno tam jednego z największych karpi w Europie. Lecz o tym niestety też nigdzie nic nie pisze 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiadomo jaki był status prawny tych stawów, gdy złowiono tego karpia.

Na podstawie informacji Wartburga Lasy Państwowe, a konkretnie gospodarz tego terenu, może wydać imienne zezwolenie na amatorski połów ryb wraz z zasadami połowu, ale to niezwykle rzadkie i zdecydowanie zarezerwowane dla "swoich". O publicznych zezwoleniach mowy jednak nie ma dopóty, dopóki Nadleśnictwo nie uruchomi biznesu wędkarskiego z łowiskiem komercyjnym. O gospodarce rybackiej mowy być nie może gdyż stawy nie leżą na biegu rzeczki lecz jako sztuczne zbiorniki są jedynie z niej zasilane, więc nie mogą być potraktowane jako jeziorka przepływowe.

Propozycja Wartburga o odwiedzeniu Urzędu Gminy a następnie Nadleśnictwa warto wziąć poważnie. Zajmie to ze dwie godziny ale może się udać i zostaniesz tym "wybranym". :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja miałęm ciekawy przypadek w "swoim" rejonie stawy będące własnością lasu były dzierżawione ale dzierżawca zmarł, procedura prawna wygaśnięcia dzierżawy wraz z postępowaniem w tej sprawie trwały 3,5 roku, ale było swoiste "bezkrólewie" tz las dzierżawiący nieboszczykowi stawy nie maił mocy urzędowej wydać zakazu, oczywiście po zakończeniu działań prawnych wydał  ...
No i można sobie połowić za 500 plus /a raczej minus/ przepadek sprzętu :/


Dwa pierwsze od południa wyglądają na googlu na komercje i nie figurują w bazie danych o lasach

Edited by Wartburg
doprecyzowanie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×