Jump to content

Wędkowanie na stawach ożarowskich koło Wielunia


Recommended Posts

O to chodzi?
strona https://www.bdl.lasy.gov.pl wskazuje LAS jako właściciela, staw hodowlany NIE jest wodą na prawach dostępu publicznego.
Las może z tym zrobić co chce,  raczej będzie zakaz bo nie znam przypadku aby las jako taki prowadził gospodarkę rybacką co jest niezbędne do wydawania pozwoleń. Może być i tak że leży to w gestii gminy a dane na stronie są nieaktualne.
Prościej byłoby gdyby to był rezerwat a takiej informacji nie znajduje gdyż zdarza się dość często przypadek rezerwatu z możliwością wędkowania co oczywiści trzba sprawdzić w zasadach udostępniania rezerwatu no ale to nie w tym przypadku.
Proponuje wycieczkę do miejscowo właściwej administracji wydziału ochrony środowiska np. następnie do nadleśnictwa o ile w zarządzie koła PZW nic na ten temat nie wiedzą....

 

Screen Shot 2019-07-09 at 23.12.59.png

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Chodzi właśnie 9 te stawy.  Fakt że na stronie gminy, sołectwa, nadleśnictwa nie ma żadnej wzmianki o wędkowania na tych stawach to moje zaciekawienie budzi to że kilka bądź kilkanaście lat temu zlapno tam jednego z największych karpi w Europie. Lecz o tym niestety też nigdzie nic nie pisze 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiadomo jaki był status prawny tych stawów, gdy złowiono tego karpia.

Na podstawie informacji Wartburga Lasy Państwowe, a konkretnie gospodarz tego terenu, może wydać imienne zezwolenie na amatorski połów ryb wraz z zasadami połowu, ale to niezwykle rzadkie i zdecydowanie zarezerwowane dla "swoich". O publicznych zezwoleniach mowy jednak nie ma dopóty, dopóki Nadleśnictwo nie uruchomi biznesu wędkarskiego z łowiskiem komercyjnym. O gospodarce rybackiej mowy być nie może gdyż stawy nie leżą na biegu rzeczki lecz jako sztuczne zbiorniki są jedynie z niej zasilane, więc nie mogą być potraktowane jako jeziorka przepływowe.

Propozycja Wartburga o odwiedzeniu Urzędu Gminy a następnie Nadleśnictwa warto wziąć poważnie. Zajmie to ze dwie godziny ale może się udać i zostaniesz tym "wybranym". :) 

Link to comment
Share on other sites

Ja miałęm ciekawy przypadek w "swoim" rejonie stawy będące własnością lasu były dzierżawione ale dzierżawca zmarł, procedura prawna wygaśnięcia dzierżawy wraz z postępowaniem w tej sprawie trwały 3,5 roku, ale było swoiste "bezkrólewie" tz las dzierżawiący nieboszczykowi stawy nie maił mocy urzędowej wydać zakazu, oczywiście po zakończeniu działań prawnych wydał  ...
No i można sobie połowić za 500 plus /a raczej minus/ przepadek sprzętu :/


Dwa pierwsze od południa wyglądają na googlu na komercje i nie figurują w bazie danych o lasach

Edited by Wartburg
doprecyzowanie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...