Skocz do zawartości

Pierwsze ryby - amator 100%


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Styczność z wędkowaniem posiadam taką, iż jestem "kibicem", czyli osobą dopingujacą znajomych nad wodą :)

 

Jednak ostatnio złapałem "fazę" na kupno jakiegoś typowo amatorskiego sprzętu. Kij, kołowrotek i na poczatek metoda na spławik :)

 

Chodzi mi o jakąś krótką, standardową wędkę żeby poczuć jak zarzucać, jak się tę ryby w wodzie zachowują. 

Wody z której będę korzystał to stawki, retencje i pobliskie jeziora.

 

Czy możecie doradzić jaki kij, kołowrotek, żyłkę czy spławiki kupić ma na sam początek typowy amator?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając od podstaw wędzisko na spławik nie powinno być krótkie. Standardowe długości to 3,6/3,9/4,2 m. Te standardy nie spadły z nieba tylko są uzasadnione dziesiątkami lat jakie nad wodą spędziło miliony wędkarzy. Uzasadnienie pominę bo długo by pisać, powodów jest wiele. Więc na początku podejmij decyzję czy chcesz w miarę komfortowo łowić czy kaleczyć się z krótkim kijkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidzie, widzę że jesteś z Gdańska, masz wokół dużo pięknych wód spinningowych, czemu nie chcesz rozpocząć od tej metody? Może to tylko moje osobiste odczucie, ale spinning daje znacznie więcej radości, a do tego zmusza do dość intensywnego, korzystnego ruchu fizycznego. Ogólnie wędkuję od ponad 60-lat, od niemal 30-lat wyłącznie spinninguję i nikt nie namówiłby mnie teraz na siedzenie i wpatrywanie się w spławik. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...