Skocz do zawartości

Wędka szczupakowa uniwersalna


bartekWIL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, słuchajcie szukam wędki na szczupaka do gum, wahadeł i dużych obrotówek. Przynęty w przedziale 10-40g. W oko wpadła mi wędka stc premier taka St. Croix PS70MHF łowił ktoś tym kijem. Nie są to małe pieniądze dlatego przed zakupem wolę się dopytać czy to dobry wybór. Będę wdzięczny z jakieś konstruktywne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są duże pieniądze. Proponuję, co sam zrobiłem, kupić coś taniego na początek. Moja druga wędka (Black Rock-używka za 140 Pln) w pierwszy dzień wyciągnęła 4 pełnowymiarowe szczupaki a piąty spadł. Teraz mam też dwie St. Croix. Jak masz tzw. kasę to kup i nie szukaj innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj:
Jerkbait.pl Wędki St. Croix
Jerkbait.pl Kij na szwedzkiego szczupaka
Jerkbait.pl St.Croix Premier PS70MHF 10-21g
Wyrobisz sobie opinię.
Według mnie to drogie wędziska, może i na lata - jak piszą - ale osobiście nie hołduję drogim wędziskom, bo to nie tylko kwestia ich wytrzymałości podczas wędkowania, ale również wypadki chodzą po ludziach i każdemu zdarza się złamać kijek przy upadku, a przedzierając się przez chaszcze, żeby dotrzeć do łowiska, miałbym stale "pełne portki", że gdzieś zahaczę, złamię szczytówkę itd itp, a przecież nie wędzisko łowi, tylko wędkarz, wędzisko to tylko narzędzie i ryby nie rozróżniają ich ceny...
Dla tego wolę wędki ze średniej, a nawet tańszej półki cenowej. Ja na szczupaka używam STORM ADVENTURE 198CM MEDIUM HEAVY (obsługuje w komforcie przynęty 10-30g), a moja Pani używa DRAGON NANOCORE SPINN (obsługuje w komforcie przynęty 5-30g) i jest to najdroższa wędka w naszym arsenale.
Jeśli nie zależy Ci na szpanowaniu, a chcesz mieć dobry kijek i spokojny sen, zainteresuj się tym Dragonem.
Dodam, że łowimy wyłącznie z brzegu, lub co najwyżej brodząc i mimo niewielkich długości tych wędzisk, odległości rzutów (30-40m) w zupełności wystarczają. Natomiast gdybyś łowił z łódki, to już luksus.

Ps
Sorry, za szatę linków, ale coś się zacięło w przycisku "odnośnik".:(

Edytowane przez hege
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonały szczupakowy kijek to Eagle Wing od Lureleader. Wersja 7-25 grama bez stresu obsłuży przynęty do 35g a załaduje się już przy 5 gramowych paprochach. Doskonałe czucie, duża tolerancja wagowa, zapas mocy. Wędki wykonane na wysokiej klasy włóknie Toray i na komponentach Fuji, wszystko pięknie złożone ręcznie. Długość tego kijka to ok 250cm więc optimum zarówno na łódź jak i z brzegu. Wędka na tyle uniwersalna że śmiało zastosujesz pod sandacza i inne gatunki. Osobiście łowię na lekko i używam wersji 5-15g i jak na razie na tym kijku szczupak 97cm i sum 115 wyjechał bez najmniejszego problemu :) ale stosuję też na oksy i sandacze, każdy najdrobniejszy pstryk czujesz na uchwycie. Polecam coś nowego a nie oklepane kije od szczoty z USA ;) 

 

Edytowane przez hege
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎02‎.‎03‎.‎2020 o 11:42, wędkarstwo U Zbyszka napisał:

Doskonały szczupakowy kijek to Eagle Wing od Lureleader. Wersja 7-25 grama bez stresu obsłuży przynęty do 35g a załaduje się już przy 5 gramowych paprochach. Doskonałe czucie, duża tolerancja wagowa, zapas mocy. Wędki wykonane na wysokiej klasy włóknie Toray i na komponentach Fuji, wszystko pięknie złożone ręcznie. Długość tego kijka to ok 250cm więc optimum zarówno na łódź jak i z brzegu. Wędka na tyle uniwersalna że śmiało zastosujesz pod sandacza i inne gatunki. Osobiście łowię na lekko i używam wersji 5-15g i jak na razie na tym kijku szczupak 97cm i sum 115 wyjechał bez najmniejszego problemu :) ale stosuję też na oksy i sandacze, każdy najdrobniejszy pstryk czujesz na uchwycie. Polecam coś nowego a nie oklepane kije od szczoty z USA ;)

REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU:excl::brawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...