Jump to content

Wybór wędki Shimano

Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad kupnem nowej wędki bo starą mi skradziono i nie wiem którą wybrać.
Mam do wyboru dwie wędki firmy Shimano 
1 Catana EX SPIN 2.4 cw 10-30
2 Scimitar BX 2.34 cw 7-35
Która waszym zdaniem wędka będzie lepsza?
Łowię na małych rzekach i jeziorach 
Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam :) 

Na okonie ta wędka praktycznie nie nadaje się.

W zasadzie trudno pogodzić te dwa gatunki jednym wędziskiem, ale jeśli nie masz innego wyjścia i to jest jedyna opcja, że możesz kupić tylko jeden zestaw, to zejdź z zakresem CW do 3-18g, a co najwyżej 5-25g.

Zapewniam Cię, że dobre wędzisko 3-18g pozwoli Ci w miarę komfortowo łowić okonie, a jednocześnie również bez zagrożenia zniszczenia zestawu da sobie radę ze szczupakiem 80cm, przy umiejętnym holu, również z większym.

Krzysztofie, w pełni zgadzam się z Tobą, nie ma wędzisk uniwersalnych, jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego (Amol). Jest jednak grupa wędkarzy, którzy z pobudek finansowych nie mogą zgromadzić odpowiedniego arsenału i nic się na to nie poradzi. Jeśli byłbym zmuszony do takiego ograniczenia typowałbym w kolejności od 1 do 5 miejsca:

CHC-28-11-213 nieco przekracza budżet Marcina, może się wydawać dość krótka, ale warta tej ceny.

SCATDX27MLS lub SCATDX24MLS mieści się w budżecie, TUTAJ masz moją ocenę wcześniejszej wersji.

CHC-20-63-213 trochę krótsza, zda egzamin

CHC-24-13-245 lub CHC-24-13-275 na styku.

CHW-SLMSC802LFS lub CHW-SLMSC862LFS lub CHW-SLMSC902LFS również budżetowe stykowce.

Tych trzech ostatnich nie znam, ale ponieważ są w dystrybucji Dragona, a "smok" nie lubi i nie oferuje badziewia, to powinny zdać egzamin.

Edited by Alexspin

Rozumiem Aleksandrze ale w tej sytuacji tym bardziej kupił kij pod wybraną masę przynęt. W żadnym wypadku nie kupiłbym wklejki a są takie w Twoich propozycjach.               

Shimano Sensitive to jak dla mnie typowa okoniowka. Na średniej wielkości rzece przy średniej masie przynęt niestety nie poradzi sobie podczas łowienia szczupakow.

Ogolnie okoniowka do 15 g lub kij na szczupaka od 18-45/40 g. Nie widzę tu możliwości kompromisu.