Jump to content

Zestaw spławikowy dla amatora

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym kupić sprzęt spławikowy, który posłuży mi również do spinningu. Do dyspozycji mam myślę 250zł, to jest maksimum, plus 50 zł na spławik, żyłkę, stopery itp.

Najlepiej gdyby to była wędka teleskopowa.

Jestem totalnym amatorem, parę razy byłem na łowisku, ale nic poza tym. To będzie mój pierwszy zestaw, szukam czegoś, co starczy mi na kilka lat.

Chciałbym jeszcze dodać, że znalazłem wędkę JAXON INTENSA GTX TELE PRINCE oraz kołowrotek JAXON PASSION FREE RUN XT. Nie wiem czy mogę podać link do strony w sklepie. Czy to jest odpowiedni sprzęt?

Jeszcze jedna poprawa: Zamierzam łowić w wodzie stojącej, rekreacyjnie - małe, średnie ryby. Zamierzam zarzucać do 25 metrów

Edited by grzesiek00
uzupełnienie tematu

2 hours ago, grzesiek00 said:

Chciałbym kupić sprzęt spławikowy, który posłuży mi również do spinningu

Nie ma czegoś takiego. Metody są tak różne że nie da się pogodzić. Wyobraź sobie że chcesz kupić buty odpowiednie na grzyby i dyskotekę. 

Przemyśl to i zdecyduj się na jedno. 

1 minutę temu, zwykły michał napisał:

Nie ma czegoś takiego. Metody są tak różne że nie da się pogodzić. Wyobraź sobie że chcesz kupić buty odpowiednie na grzyby i dyskotekę. 

Przemyśl to i zdecyduj się na jedno. 

Myślałem, że spinning też jako tako pozarzucam, no trudno.. Decyduję się na spławik

A może kołowrotek MIKADO MIKAZUKI 2006FD będzie lepszy? Ten ma mniejszą pojemność szpuli, więcej ocen oraz przedni hamulec. Przełożenie 5.0:1, 5+1 łożysk. Do tego wędka JAXON INTENSA GTX TELE IMPULSE, 390cm, cw. 5-30g. Panowie, dobry zestaw? Wypowie się ktoś "obeznany"? 

Edited by grzesiek00