Jump to content
Pawel_irl

Nowy silnik zaburtowy

Recommended Posts

Witam,dzisiaj  dostalem paczke z nowym silnikiem mercury 3,5 km.Na kartonie jest naklejka z datą prod.silnika.2019.Dzisiaj mamy już połowe maja 2020 roku.I tu mam pytanie czy ten silnik nie powinien być z tego roku 2020?Czy to jest normalne?Dziękuję i pozdrawiam.Pawel.

Nic w tym dziwnego nie jest. Samochody, pralki, lodówki, tostery, roboty kuchenne i wiele, wiele innych sprzętów jest wyprodukowanych wcześniej niż następuje sprzedaż. Czasem o kilka lat a nie tylko z roku poprzedzającego. Dochodzi nawet do takich paradoksów, że sklep sprzedaje towar z gwarancją producenta 3 lata od daty produkcji i już jest po gwarancji.

Ty kupujesz, Ty sprawdzasz, Ty decydujesz, a po fakcie nie ma co płakać. Możesz w tym przypadku odesłać na swój koszt rezygnując z zakupu o ile go nie zalałeś i nie uruchomiłeś, albo zażądać pełnej gwarancji lub rękojmi.

Do przeczytania ustawa konsumencka.

Edited by Docio

Nie spodziewasz się chyba, że seryjnie produkowany, silnik do łodzi jest robiony na zamówienie? Tzn składają w jedyną całość bo niektóre części mogą być nawet kilkunastoletnie.

Dzięki za odpowiedzi na moje pytanie.Na drugi raz o wszystko zapytam przed zakupem.

Pozdrawiam.

Nie bardzo rozumiem co zmienia rok produkcji. Gdybyś chciał sprzedać możesz przedstawić kupującemu dowód zakupu. Kupiłeś to co było dostępne. Kupiłeś nowy i dla mnie byłby wystarczająco dobry dowód.

23 godziny temu, zwykły michał napisał:

Nie bardzo rozumiem co zmienia rok produkcji. Gdybyś chciał sprzedać możesz przedstawić kupującemu dowód zakupu. Kupiłeś to co było dostępne. Kupiłeś nowy i dla mnie byłby wystarczająco dobry dowód.

Ok spoko Michał nie nakręcaj się ja z tym nie mam żadnego problemu.Chciałem się tylko upewnić czy to jest powszechne w sprzedaży nowych rzeczy.Dziękuję że się tak zaangażowałeś w tą sprawę.Pozdrawiam.

8 godzin temu, Człowiek-ryba napisał:

Prawdziwy wędkarz nie korzysta z silnika, tylko pływa na wiosłach. Po co ryby straszyć

korzysta,korzysta tylko z elektryka............