Jump to content
Kaczor

DRAGON ProGUIDE X-series 2.45m 1-10g

Recommended Posts

Witam, szukam opinii na temat kija podanego w tytule. Na forach dużo o nim nie widać a mnie sobą zainteresował.

Kijek oczywiście do okonia ale jak trafi się szczupły średnio - większych rozmiarów to czy ryby też nie zamęczę na takim kiju? C&R.

Przewidywane łowiska to Odra na Opolskim odcinku i jeziora w okolicy. 

Jeżeli chodzi o moje doświadczenie w wędkarstwie spinningowym to dużo go nie ma, roczna przygoda w wieku 14lat. Od dłuższego czasu myślę o powrocie i czy ten kijek będzie się nadawał? 

Pozdrawiam Patryk

Wędzisko jest bardzo szybkie, mocne, dynamiczne wręcz agresywne. Jeśli odpowiada Ci taki charakter kija możesz śmiało brać. Bez problemu poradzi sobie z większymi rybami. Z całą pewnością warte swojej ceny. 

4 godziny temu, ryukon1975 napisał:

Wędzisko jest bardzo szybkie, mocne, dynamiczne wręcz agresywne. Jeśli odpowiada Ci taki charakter kija możesz śmiało brać. Bez problemu poradzi sobie z większymi rybami. Z całą pewnością warte swojej ceny. 

Szczerze mówiąc to nie wiem co mi odpowiadać będzie, nowa ryba w stawie ze mnie jest, że tak powiem. 

Kołowrotki 2000-2500 będą odpowiednie dla takiego wędziska? 

Słyszałem także, że wędki firmy dragon mają "zapas mocy" jeżeli chodzi o górny C.W. To prawda? Gdyż mam zamiar samemu robić woblery i jeżeli 2-5g będzie różnicy to czy coś się stanie? 

Edited by Kaczor

16 godzin temu, ryukon1975 napisał:

W pełni się zgadzam, ale (zawsze musi być) zależy na jakie ryby. Moim zdaniem zaliczyłbym go do XLightów, szczupaka, sandacza przyzwoitych rozmiarów, raczej może być trudno wyciągnąć.

12 godzin temu, Kaczor napisał:

Szczerze mówiąc to nie wiem co mi odpowiadać będzie, nowa ryba w stawie ze mnie jest, że tak powiem. 

Kołowrotki 2000-2500 będą odpowiednie dla takiego wędziska? 

Słyszałem także, że wędki firmy dragon mają "zapas mocy" jeżeli chodzi o górny C.W. To prawda? Gdyż mam zamiar samemu robić woblery i jeżeli 2-5g będzie różnicy to czy coś się stanie? 

2000 będzie w sam raz i do tego plecionka maximum deklarowane 0,08mm (de facto, praktycznie około 0,12mm). Mogę Ci polecić Sunline Siglon 0,6 10 LB 4,5 kg powinna pozwolić na bezstresowe wyholowanie przyzwoitego okonia, a nawet szczupaka około 70cm.

Przekroczenie górnej granicy CW o 2g nie powinno skutkować problemami, ale o 5g nie ryzykowałbym.

Edited by Alexspin