Jump to content

Travelowy zestaw spławikowy dla sześciolatka.

Recommended Posts

Proszę o pomoc w skompletowaniu kompaktowego zestawu                    (długość transportowa poniżej 60 cm) dla małego wędkarza.                        Budżet na wędkę, kołowrotek i plecionkę poniżej 500 zł.                                         Łowimy głównie na rzece z silnym nurtem, odwiedzamy też jeziora komercyjne.

Do jakiej metody ma być ten zestaw? Feeder, spinning, spławik czy inna? Teraz widzę w tytule. Jednak nie wiem czy jestem w stanie znaleźć przyzwoity kij do spławika o tak małej długości transportowej. 

Napisz jaką długość wędziska chcesz dla "melego wędkarza" żeby nie wyskoczyć z czymś za dużym. 

Edited by ryukon1975

Nie wiem jaka powinna być długość po rozłożeniu, bo się nie znam. 

Synek jest wyrośniętym sześciolatkiem.

P.S.

Potrzebuję jeszcze jeden zestaw spławikowy dla siebie.

Tak samo długość transportowa poniżej 60 cm i budżet poniżej 500 na kij, kołowrotek i plecionkę.

Kij splawikowy to minimum 3,6 m nie znajdziesz takiego w tak krótkim składzie. Ja póki co znalazłem najkrótszy 70 cm. Dla dziecka kij mógłby być może krótszy ale i tu coś za coś. 

Edited by ryukon1975

Jasne, nie można mieć wszystkiego. Świadomie wybieram zgniły kompromis. Kije powinny mieć maksymalnie 57 cm w transporcie. To nie problem, że wędki będą za krótkie po rozłożeniu. Ta jedna może być ciężka, byle była w stanie wytrzymać konar, który zcholuję niechcący.

Najkrótsze bolonki jakie znam mają 4 m. Ich długość po złożeniu nie jest mała. Model z przykładu to 118 cm. Ilość sekcji 4.

Żadna profesjonalna firma nie zrobi składów po 50-53 cm. Dlatego że wtedy wędka długości 4 m składałaby się z dziesięciu sekcji. 

Praca takiego kija byłaby beznadziejna, zero banku same łączenia. Dziesięć przelotek to duży opór przy zarzucaniu lekkich zestawów splawikowych. Z powodu dużej ilości przelotek cena kija duża a ogólna jakość zła. 

Kto by to kupił? 

Edited by ryukon1975

1 minutę temu, Pablo79 napisał:

A nie da się łowić na spławik czymś,  co ma 2- 3 metry po rozłożeniu?

W decathlonie kiedyś widziałem takie baty w bardzo krótkim składzie.

Niestety, 

13 godzin temu, ryukon1975 napisał:

Praca takiego kija byłaby beznadziejna, zero banku same łączenia.

Jeśli chodzi o ten cytat z mojej wypowiedzi to miało być blanku nie banku oczywiście. 

Decathlon nie jest sklepem gdzie zaopatruje się w sprzęt wędkarski. W sumie nawet nie wiem gdzie jest najbliższy, na pewno daleko. :)

Edited by ryukon1975

19 minut temu, ryukon1975 napisał:

W sumie nawet nie wiem gdzie jest najbliższy, na pewno daleko

W Rzeszowie ;) . Tak na marginesie, będę w lipcu w Twoich stronach, do Rzeszowa też planuję zajrzeć, na owal Stali. 

Dziękuję za pomoc. 

Będę musiał przeprosić się z czymś dłuższym. Jak nie da rady zmieścić się w 60 cm, to równie dobrze może mieć i 150cm w transporcie. 

Edited by Pablo79