Jump to content

Wędki spinning, grunt


Recommended Posts

Witam, jestem amatorem wędkarstwa, spróbowałem, spodobało mi się. Chciałbym zainwestować w wędki do spinningu i gruntowa jakąś, możecie coś polecić budżetowego z racji iż jestem laikiem nie chciałbym odrazu inwestować grubych pieniędzy, pozdrawiam i proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

do Spinningu polecam Jaxon Grey Stream, budżetowa wędka ale mimo to ma fajne opinie. Kołowrotek za te  minimum 120 zł przydałoby się mieć, najlepiej coś ala metalowego z przednim hamulcem + plecionka. Jeśli masz budżet na kij ok 160-200zł to polecam DAM Yagi, jestem w posiadaniu i ostatnio radziła sobie z sumem 22.5 kg :)

 

Link to comment
Share on other sites

W jaki sposób możemy cokolwiek podpowiedzieć jeśli nie wiemy jakie rybki zamierzasz łowić (okoń, pstrąg, sandacz, szczupak, troć, sum) nie ma wędzisk uniwersalnych, w jakich łowiskach (rzeczki, rzeki, jeziora, zb. zaporowe, morze)? Jaki masz budżet, bo "grube pieniądze" to pojęcie względne?

A tak na serio, to polecam:

W dniu ‎20‎.‎06‎.‎2020 o 11:20, zwykły michał napisał:

Oczywiście. Gorąco polecam zapoznanie się z postami w tym dziale. Takie pytania padają co kilka dni, za każdym razem w nowym temacie. Nic się nie zmieniło w ofercie przez tydzień.

 

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za w/w odopowiedzi, co do łowienia, jestem z podkarpacia, okolice jakie mam do dyspozycji rzeczki łeg, bukowa, rzeka san, stawy które podchodza pod zwiazku, od czasu do czasu coś prywatnego.

Link to comment
Share on other sites

Łowiska zacne, a więc nie można nadmiernie oszczędzać. Ponieważ nie ma wędzisk uniwersalnych, więc musisz zdecydować się jakie ryby (grupy ryb) chcesz łowić:

- pstrąg, okoń:

Black-Rock 3-18g + Ultris Aqua 820

- sandacz, szczupak:

DRAGON Nano Core 7-28g lub tańszy Black-Rock 7-28 + Ultris 940

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...