Jump to content

Wędki spinning, grunt

Recommended Posts

Witam, jestem amatorem wędkarstwa, spróbowałem, spodobało mi się. Chciałbym zainwestować w wędki do spinningu i gruntowa jakąś, możecie coś polecić budżetowego z racji iż jestem laikiem nie chciałbym odrazu inwestować grubych pieniędzy, pozdrawiam i proszę o pomoc

do Spinningu polecam Jaxon Grey Stream, budżetowa wędka ale mimo to ma fajne opinie. Kołowrotek za te  minimum 120 zł przydałoby się mieć, najlepiej coś ala metalowego z przednim hamulcem + plecionka. Jeśli masz budżet na kij ok 160-200zł to polecam DAM Yagi, jestem w posiadaniu i ostatnio radziła sobie z sumem 22.5 kg :)

W jaki sposób możemy cokolwiek podpowiedzieć jeśli nie wiemy jakie rybki zamierzasz łowić (okoń, pstrąg, sandacz, szczupak, troć, sum) nie ma wędzisk uniwersalnych, w jakich łowiskach (rzeczki, rzeki, jeziora, zb. zaporowe, morze)? Jaki masz budżet, bo "grube pieniądze" to pojęcie względne?

A tak na serio, to polecam:

W dniu ‎20‎.‎06‎.‎2020 o 11:20, zwykły michał napisał:

Oczywiście. Gorąco polecam zapoznanie się z postami w tym dziale. Takie pytania padają co kilka dni, za każdym razem w nowym temacie. Nic się nie zmieniło w ofercie przez tydzień.

Dziekuje za w/w odopowiedzi, co do łowienia, jestem z podkarpacia, okolice jakie mam do dyspozycji rzeczki łeg, bukowa, rzeka san, stawy które podchodza pod zwiazku, od czasu do czasu coś prywatnego.

Łowiska zacne, a więc nie można nadmiernie oszczędzać. Ponieważ nie ma wędzisk uniwersalnych, więc musisz zdecydować się jakie ryby (grupy ryb) chcesz łowić:

- pstrąg, okoń:

Black-Rock 3-18g + Ultris Aqua 820

- sandacz, szczupak:

DRAGON Nano Core 7-28g lub tańszy Black-Rock 7-28 + Ultris 940

Edited by Alexspin