Jump to content

Zarybienie stawu.


Radosław Tak
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Otóż dostałem pod opiekę od wujka dwa stawki mały około 20X20 m oraz duży 35x35 m najgłębszy  punkt około 2metry przy wielkiej suszy jest około 120 cm wody.  Zeszłej jesieni z malego stawu odłowiliśmy wszytskie ryby oprucz karasia i przenieśliśmy je na duzy staw. Było około 40 kg tołpygi( od 2kg do 4kg) oraz amury okolo 40 kg (od 2 do 4 kg) pare karpików i dwa szczupaki po 80 cm. Na duzym stawie obstawiam że jest trzy razy więcej amura i tołpygi niż na małym, w dodatku jest sporo karpi od 1kg do 4 kg, napewno szczupak, oraz wiadomo karas płotka. Chce teraz odłowic duży  staw  zostawić z dwa szczupaki, resztę szczupaków na mały stawek zeby robiły pożadek z nadmierna ilościa karasia. Tołpyge chcem sprzedać, karpie i amury chcemy jeszcze zostawić ewentualnie trochę karpi sprzedać. W przyszłym tygodniu mam mieć dostawę narybku amura 15cm 40 sztuk, karpia 10cm 40 sztuk, oraz pstrąg tęczowy 10 cm 40 sztuk. I ten nowy narybek chce wpuścić na duży stawek. Tołpyge chcem sprzedać bo jest jej naprawdę dużo ale nic po takiej rybie skoro nie da się jej nawet złapać, i wydaje mi się że są tam spore okazy tołpyg które mogą już zjadać małe karpie które się na pewno wytarły. Karpie i amury biorą na skórkę z chleba jak szalone jest ich naprawdę sporo. Co myślicie o takim pomyślę z przeniesiem  szczupaków na mały staw ? Czy te tołpyge sprzedać czy zostawić ?? I co myślicie o wypuszczeniu takiej ryby jak pstrąg tęczowy ?? Jaka rybe byscie jescze wpuśli do stawu. Albo najlepiej co byście zrobili mając dwa takie stawy.  Czekam na jakieś porady sugestie itp :)

Edited by Radosław Tak
Link to comment
Share on other sites

Co do pstrąga to słyszałem że kiepsko sobie radzą w że szczupakiem w jednym stawie. No i że można kupić  jakieś krzyżówki co w stawie ponoć się dobrze utrzymują. Nwm czy to prawda. Ja u siebie wpuściłem kilka teczaków na wiosnę. Nwm czy przetrwały brzuchem do góry na pewno nie wypłynęły. A rok temu sandacze wpuściłem ładnie rosną. Stawik 20x25. Najgłębsze miejsce 3,5 może 4 m. A średnia Głębokość koło 2 m. 

 

Edited by Łotr Jeden
Link to comment
Share on other sites

Teraz, Radosław Tak napisał:

Szczupaki zostawię góra dwa na dużym stawie resztę przerzuce na mały staw niech porządek zrobią z karasiem. A oprócz sandaczy masz inne ryby w stawie ?? Karpie albo amury?? 

Karpików że 100 wpuściłem ładnie rosną tak pod 1 kg już są. Amury z 5 szt. Parę linów wpuściłem. Karasi na szczęście już ubywa. No i sandacze i pstrągi. 

Jak chcesz wpuścić drapieżnika szczupaka/sandacza to może warto było by wyłowić szczupłe by konkurencji nie stanowiły pokarmowej to raz a dwa aby nie zwalczały pstrąga

Link to comment
Share on other sites

Ja bym chyba sandacza zaproponował w większych ilościach zamiast szczupaka. "Stado sandacza" wytępi więcej drobnicy niż 2 szczupaki. Sandacze będą atakować mniejsze ryby. U szczupaka w miarę jedzenia rośnie apetyt i gabaryty zjadanyc rybek. Mniejszymi się nie będą interesować. Sandacze będą drobnicę ganiać. Ja miałem problem z karasiem drobnicą i właśnie dlatego sandaczy na wpuszczałem. 

Edited by Łotr Jeden
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Króliki i zające też to jedzą i w dodatku własne. A to podobno najzdrowsze mięso.   Taki kawał mi się przypomniał...

Siedzą dwie małpy na drzewie. Jedna się pyta drugiej.

- Cześć co jesz? 

- banana 

- a czemu jest brązowy? 

- bo jem go drugi raz. 

 

Edited by jungu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...