Jump to content

Zarybienie stawu.


Radosław Tak
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Otóż dostałem pod opiekę od wujka dwa stawki mały około 20X20 m oraz duży 35x35 m najgłębszy  punkt około 2metry przy wielkiej suszy jest około 120 cm wody.  Zeszłej jesieni z malego stawu odłowiliśmy wszytskie ryby oprucz karasia i przenieśliśmy je na duzy staw. Było około 40 kg tołpygi( od 2kg do 4kg) oraz amury okolo 40 kg (od 2 do 4 kg) pare karpików i dwa szczupaki po 80 cm. Na duzym stawie obstawiam że jest trzy razy więcej amura i tołpygi niż na małym, w dodatku jest sporo karpi od 1kg do 4 kg, napewno szczupak, oraz wiadomo karas płotka. Chce teraz odłowic duży  staw  zostawić z dwa szczupaki, resztę szczupaków na mały stawek zeby robiły pożadek z nadmierna ilościa karasia. Tołpyge chcem sprzedać, karpie i amury chcemy jeszcze zostawić ewentualnie trochę karpi sprzedać. W przyszłym tygodniu mam mieć dostawę narybku amura 15cm 40 sztuk, karpia 10cm 40 sztuk, oraz pstrąg tęczowy 10 cm 40 sztuk. I ten nowy narybek chce wpuścić na duży stawek. Tołpyge chcem sprzedać bo jest jej naprawdę dużo ale nic po takiej rybie skoro nie da się jej nawet złapać, i wydaje mi się że są tam spore okazy tołpyg które mogą już zjadać małe karpie które się na pewno wytarły. Karpie i amury biorą na skórkę z chleba jak szalone jest ich naprawdę sporo. Co myślicie o takim pomyślę z przeniesiem  szczupaków na mały staw ? Czy te tołpyge sprzedać czy zostawić ?? I co myślicie o wypuszczeniu takiej ryby jak pstrąg tęczowy ?? Jaka rybe byscie jescze wpuśli do stawu. Albo najlepiej co byście zrobili mając dwa takie stawy.  Czekam na jakieś porady sugestie itp :)

Edited by Radosław Tak
Link to comment
Share on other sites

Co do pstrąga to słyszałem że kiepsko sobie radzą w że szczupakiem w jednym stawie. No i że można kupić  jakieś krzyżówki co w stawie ponoć się dobrze utrzymują. Nwm czy to prawda. Ja u siebie wpuściłem kilka teczaków na wiosnę. Nwm czy przetrwały brzuchem do góry na pewno nie wypłynęły. A rok temu sandacze wpuściłem ładnie rosną. Stawik 20x25. Najgłębsze miejsce 3,5 może 4 m. A średnia Głębokość koło 2 m. 

 

Edited by Łotr Jeden
Link to comment
Share on other sites

Teraz, Radosław Tak napisał:

Szczupaki zostawię góra dwa na dużym stawie resztę przerzuce na mały staw niech porządek zrobią z karasiem. A oprócz sandaczy masz inne ryby w stawie ?? Karpie albo amury?? 

Karpików że 100 wpuściłem ładnie rosną tak pod 1 kg już są. Amury z 5 szt. Parę linów wpuściłem. Karasi na szczęście już ubywa. No i sandacze i pstrągi. 

Jak chcesz wpuścić drapieżnika szczupaka/sandacza to może warto było by wyłowić szczupłe by konkurencji nie stanowiły pokarmowej to raz a dwa aby nie zwalczały pstrąga

Link to comment
Share on other sites

Ja bym chyba sandacza zaproponował w większych ilościach zamiast szczupaka. "Stado sandacza" wytępi więcej drobnicy niż 2 szczupaki. Sandacze będą atakować mniejsze ryby. U szczupaka w miarę jedzenia rośnie apetyt i gabaryty zjadanyc rybek. Mniejszymi się nie będą interesować. Sandacze będą drobnicę ganiać. Ja miałem problem z karasiem drobnicą i właśnie dlatego sandaczy na wpuszczałem. 

Edited by Łotr Jeden
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Króliki i zające też to jedzą i w dodatku własne. A to podobno najzdrowsze mięso.   Taki kawał mi się przypomniał...

Siedzą dwie małpy na drzewie. Jedna się pyta drugiej.

- Cześć co jesz? 

- banana 

- a czemu jest brązowy? 

- bo jem go drugi raz. 

 

Edited by jungu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...