Jump to content

Wędka Mystic

Thedoomin
 Share

Recommended Posts

Witam, czy może któryś z was zna wędki firmy Mystic i mógłby podzielić się opinią? 

Mam na oku dwuczęściową karpiówkę, 3.9m. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tych wędek, jedyne co udało mi się znaleźć to muchówki... 

Pozdrawiam 

Marka Mystic. Nie słyszałem, szukałem i nie znalazłem. To co piszesz o muchówkach to Mistic Outdoors i posiada wyłącznie sprzęt muchowy. Z drugiej strony słowo "mystic" jest dość popularne w nazwach przynęt i nie określa marki lecz jest częścią nazwy. Z trzeciej strony napis "carp float 3.9m, 1.75lbs" wyklucza blank jako wędzisko karpiowe. To nazwa dla wędziska typu float o podanych parametrach z dedykacją firmową dla karpia, choć to raczej nie tyle dedykacja co radosna twórczość skierowana do użytkowników łowisk komercyjnych z handlówkami. Wędziska float z karpiówkami mają niewiele wspólnego a i podane lbs podkreśla "wagę" lekko-śmieszną bliższą feederom a raczej marketingowo ujętym jako pickerom z cw ok 50-60 g.

Z ostatniej strony, to pierwszy raz czytam o dwuskładzie o długości 3,9 m. Wynikałoby, że jeden skład ma 2 m długości, gdyż łączenie zajmie te 10 cm.

Wędki brzanowe mają moc określaną w ten sposób. Miałem okazję pomachać na sucho czymś takim. Ewentualnie kombajn wędki z  drgającą szczytówką i wędki typu Avon Ale to nie ma nic wspólnego z łowieniem karpi.

59 minutes ago, Docio said:

Z trzeciej strony napis "carp float 3.9m, 1.75lbs" wyklucza blank jako wędzisko karpiowe

W drukarni pomylili tekst i fabryka nakleiła co mieli pod ręką. Taki opis nie ma sensu. Jeżeli sprzęt jest takiej jakości jak rzetelność opisu to szkoda pieniędzy.

1 hour ago, Docio said:

Z ostatniej strony, to pierwszy raz czytam o dwuskładzie o długości 3,9 m. Wynikałoby, że jeden skład ma 2 m długości, gdyż łączenie zajmie te 10 cm.

Alex poleca spinningi jednoczęściowe więc pewnie można spotkać 3.9m w dwuskładzie ale to bardzo wąski margines. Transport takiej wędki to musi być masakra. Bagażnik dachowy albo kombi.

6 godzin temu, zwykły michał napisał:

Alex poleca spinningi jednoczęściowe więc pewnie można spotkać 3.9m w dwuskładzie

Jednoskład to co innego. Jest dolnik i szczyt o drastycznie różnych średnicach. Dwuskładu w ten sposób się nie zrobi. Nie twierdzę, że takich wędzisk nie ma, po prostu nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Długość transportowa 2 m to oferta dla ekstremalnie małej ilości wędkarzy, którzy na łowisko poruszają się pieszo lub pojazdem, który takiego drąga zmieści. Takich pojazdów jest naprawdę mało a jeśli już to zasadniczo wyklucza zabranie pasażera.

A few minutes later...

Nie dawało mi to spokoju, poszperałem i są. Jak najbardziej są. Prologic ma dwuskład 3,9 m o długości transportowej 206 cm. Zapewne są i inne ale jeden przykład w zupełności mi wystarczy. Są pokrowce i tuby dla tak długich wędzisk, więc następuje weryfikacja mojej wiedzy. :) 

Witam, dziękuję bardzo za odzew. Zanim przeczytałem odpowiedzi, zdążyłem już zakupić ten,, sprzęt '' 

Transport... Też o tym myślałem, że będzie tragedia, że nie da rady itp. Ale znalazłem patent i nie jest tak źle jakby mogło się wydawać. 

A więc z tego, co tutaj można przeczytać, rozumiem że wędka nie jest godna zainteresowania? Kijek dla początkujących napaleńców? Hmm.. Szkoda - ale na szczęście nie była droga. 

Samo wedzisko wydaje sie być bardzo solidne i przy tym leciutkie, zobaczymy jak sprawdzi sie na rybkach... 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedzi. 

Pozdrawiam 

37 minut temu, Thedoomin napisał:

A więc z tego, co tutaj można przeczytać, rozumiem że wędka nie jest godna zainteresowania?

Nikt niczego takiego nie napisał. :) Napisałem, że to float a nie karpiówka w dodatku z bardzo niskim cw jak na karpiówkę za to z normalnym dla float. Koszyk z zanętą zajmie połowę cw a to bezpieczna waga dla nieco mocniejszych rzutów. O jakichś siłowych na długi dystans proponuję zapomnieć, wędzisko może pęknąć.

I niech Ci służy, baw się dobrze, choć szkoda, że nie znamy pełnej nazwy.

Edited by Docio

Tak to zrozumiałem, pewnie dlatego że aż tak się nie znam.. Też wlasnie bałem się o mocniejsze rzuty koszykiem. Pozniej zrobie zdjęcie i podrzuce, może powie wambto coś więcej. 

Ja sam również nie mogłem znaleźć tej wędki nigdzie, dlatego zdecydowałem się napisać tutaj. Terqz czekam tylko na pogodę aby móc ją wypróbować. 

Chodzi o to, że kupiłem ją od kogoś innego dlatego mam tak mało informacji na jej temat. 

Zobaczymy jak bedzie zachowywac się przy zarzucaniu i wyciąganiu ryby. Wczesniej jeździłem przedewszystkim na szczupaka i pstrąga ale od jakiegoś  czasu też na karpia, dlatego stwierdziłem, że karpiówka bedzie dobrym pomysłem, generalnie wolałbym teleskop ale z tym już poczekam do następnego sezonu. 

received_1033006483792630.jpeg

received_2771556039726991.jpeg

Dobrze utrzymane wędzisko. Widzę zdecydowane podobieństwo blanku do tego na zdjęciu poniżej. Jedyne różnice to fakt, że mój leżakował w fatalnych warunkach, w pokoju pełnym dymu papierosowego, więc ściemniał. To przebłyszczenie, to dioda doświetlająca z aparatu, lampka biurkowa jest zbyt słaba.

No dobra. To kompozyt z oplotem kevlarowym. Wbrew naklejce ostrzegającej nie jest to wędzisko węglowe. Wędzisko wytrzymałe o całkiem niezłej pracy parabolicznej i akcji szczytowej, czyli szybkie. Moje było produktem ponoć fińskim i w 1990 dałem za niego dosłownie grosze. Piszę "ponoć" gdyż nie było na nim jakichkolwiek naklejek ani nawet przelotek. Wielokrotnie widziałem takie produkty u sprzedających "zza Buga" i to kolejny powód dla "ponoć".

IMG_20201102_130246.jpg

A co do tych groszy, to może bardziej obrazowo. Jak mnie pamięć nie myli to utargowałem cenę do 100 zł a zarabiałem 40 tyś. Dotyczy to oczywiście złotówki przed wymianą. Zakupu dokonałem na bazarku przy stadionie Skra a poszedłem tam po młynek do kawy, który miał służyć do mielenia ziaren - do zanęt. :) 

Wędziska Sona były co najmniej trzy razy droższe.

Edited by Docio

2 hours ago, Thedoomin said:

dlatego stwierdziłem, że karpiówka bedzie dobrym 

Pomyliłeś nazewnictwo. Karpiówka to zdecydowanie inne wędzisko. To które kupiłeś to mocne wędzisko przeznaczone do spławika, sprawdzi się na komercji do łowienia karpi w rozmiarze "wigilijnym" albo większych linów. 

Gdybym trafił w rozsądnej cenie i dobrym stanie byłbym skłonny kupić :) 

Do czego będziesz używał? 

No właśnie, było napisane carp float więc stwierdziłem, że karpiowka. 

Właśnie na karpie i leszcze z gruntu (o ile sie nada) ale wcześniej łowiłem je spiningiem 2.4m i tez było ok. wiec myślę, że tez będzie dobrze. 

Jakbnarazie te, które zlowilem tutaj w ciągu ostatniego sezonu nie miały duzo wiecej niż 5 kg, także myślę, ze sie nada. 

edit.

zdjęcia usunięte, nie publikujemy takich "pokotów". Proszę zapoznać się z regulaminem galerii.

Edited by wind