Skocz do zawartości

bat montować gumę czy nie?


mikolaj łódzki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry zamierzam zakupić bata jaxona arcadia link: allegro.pl/oferta/wedka-wedzisko-bat-jaxon-arcadia-tele-pole-5m-9067498074 wiem że to nie jest rewelacja ale, jeżeli nie ma co się lubi to się lubi co się ma tak głosi przysłowie które lubię. Zamierzam łowić karasie i płocie okazjonalnie karpie z łódzkiej komercji. I teraz pytanie czy założyć amortyzator czy nie zakładać ? Rozmyślam równierz jakiej żyłki użyć czy 0,16 / 0,18 czy może 0/20 za podpowiedzi dziękuje i miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku.

Bat 5m na burdelik, gdzie można trafić karpia? Hmm, lej po bombie czy rów melioracyjny?

Przy tej długości nie będziesz miał żadnej kontroli na większą rybą. Nawet jak założysz gumę ;) to niewiele pomoże. Jeżeli wiesz, ze w łowisku są takie ryby to nieodzownym jest użycie zestawu z kołowrotkiem. Choćby po to aby nie zniszczyć wędziska czy żeby ryba nie pływała z zerwanym zestawem po całym łowisku. 

Jeżeli chodzi o żyłkę to proponuję dobrej jakości 0,14 max 0,16. Grubsza żyłka to prosta droga do połamania wędziska.

Podsumowując, łowisko komercyjne, możliwe karpie, bat może być, z gumą koniecznie, ale długość minimum 7-8m. Jednak sam bym optował za odległościówką lub bolonką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam łowie na odległośćówkę ale karpia jeszcze nie złapałem wiem że są (w bardzo różnej gramaturze) a bata chce kupić do łowienia w najmniejszym ze stawów w którym 85% lub nawet 100% ryb to małe karasie a głębokość wynosi w najgłębszym miejscu to pół  metra. Bata też chce kupić bo mam dość splątań .A na marginesie chyba będę się przystawiał do łowieni szybkościowego.Zależy mi również na uniwersalności bo tyczka 8 metrów będzie do takiego stawiku trochę za długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...