Skocz do zawartości

kołowrotek do 200zl


KaliKar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w doborze kolowrotkow do wedki matrix method master 3m 50g wyrzutu i trabucco 3.3m 75g Bede łowił głównie na wodach stojących na klasyka i metode Myślałem o wielkościach 4000 do matrixa i  może do 5000 do trabucco Ostatnio wiele sie mowi o kolowrotkach flagmana Wpadł mi w oko squadron pro picker 4000 nad drugim sie zastanawiam Może ktoś ma tego kręcioła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotek Squadron pro picker 4000 o którym piszesz waży 322 g. Więc jeśli to wielkość 4000 to tylko z nazwy bo tak naprawdę jest to 3000. Według mnie lekko mały. Sam producent opisał go pod żyłkę średnicy 0,20 mm. Jeśli chodzi o metodę nie jest za dużo. Tym bardziej że to kołowrotek stosunkowo tani i jakością z pewnością nie powala. Pod kij o cw 50 g szukałbym kołowrotka o masie około 380 g zaś pod ten o cw 75 g pasowałby taki o masie około 420 g.

Producenci dziś niestety tak robią, opisują małe kołowrotki dużymi rozmiarami. Dlatego że wielu młodszych wędkarzy kieruje się głównie jak najmniejszą masą. Niestety za to trzeba będzie zapłacić. Zbyt mały i słaby kołowrotek szybko się zepsuje i trzeba kupić kolejny. Z tego faktu zadowoleni są tylko producenci sprzętu bo dużo sprzedają i zarabiają. Klient tylko traci pod każdym względem.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ryukon1975 napisał:

Kołowrotek Squadron pro picker 4000 o którym piszesz...

To według mnie badziewie a już na pewno nie do gruntu. Porównanie wieńca i korpusu wskazuje, że to nawet nie rozmiar 300 lecz 200 lub wręcz 150. Głębokość szpuli, przełożenie i sugerowany nawój wskazuje, że to od biedy może być do spinningu bo do spławika też się nie nadaje. W tym poście podaję kilka propozycji kołowrotków gruntowych, choć pod cw 100g.

Dla cw 50 i 75 g, gdy trzeba zastosować obciążenie nie większe niż 60% cw, aby w ogóle kontrolować rzuty, nawet pokusiłbym się o rozszerzenie zakresu kołowrotka do przełożenia 5,0:1 ale na pewno nie więcej. Wielkość trybów wyznacza żywotność kołowrotka. No chyba, że wiadomo iż w wodzie pływają większe sztuki 2,0 kg+, to wtedy nie szedłbym na kompromis i dobierał typowo gruntowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Docio napisał:

To według mnie badziewie a już na pewno nie do gruntu

Taki jest dziś rynek. Dobrze wypromowane firmy zasypują sklepy byle czym. Do tego przekonują głosząc swą "religię" że wszystko ma być lekkie , małe inaczej jest złe. Dlatego ciężko znaleźć w miarę dobry kołowrotek a jeszcze ciężej przekonać "nawróconego na tą wiarę" że nie zawsze trzeba wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...