Jump to content

Jaki kołowrotek wybrać?

Recommended Posts

W tej kwocie warto zwrócić uwagę na kołowrotki firmy Ryobi. Mam dwa różne i jestem nimi naprawdę pozytywnie zaskoczony. Jakość wykonania i praca naprawdę znacznie lepsza nawet od tzw. wyrobów czołowych producentów u których dobre kołowrotki zaczynają się od ceny 500/700zł w górę. Na początek popatrz na Ryobi Arctica 3000. Używam takiego przy kiju bardzo podobnym do Twojego Savage Gear MPP2 cw 12-35 g dł.2,51 m.

Dodam że na nowy sezon mam ochotę kupić dwa zestawy spinningowe. Kołowrotki do nich mam praktycznie wybrane i będą to modele firmy Ryobi.

DSCF7073.JPG

Edited by ryukon1975

Łukaszu, gdybyś zadał sobie choć trochę trudu i najpierw poczytał Forum, to znalazłbyś co najmniej kilka identycznych tematów, które pozwoliłyby Ci uzyskać już pewien pogląd. Mógłbyś wówczas dopytać bardziej konkretnie o poszczególne modele. Zapewniam Cię, że na tak sformułowane pytanie otrzymasz wiele odpowiedzi, bo "każda pliszka swój ogonek chwali".

Zaproponowane przez @Ryukona kolowrotki RYOBI są na pewno dobre i zbierają pozytywne opinie, ale vide ostatnie zdanie poprzedniego akapitu, ja Ci zaproponuję, z mojego doświadczenia Ultris Aqua FD830. Użytkowane już dwa sezony, dwa Ultrisy (FD810 i FD830) sprawdzają się wyśmienicie, bez awarii i niespodzianek. Moim zdaniem równie dobry jak wskazane przez Ryukona, a zdecydowanie tańszy, co nie wpływa na ich jakość i trwałość.

Jestem pewien, że inni koledzy z pełną odpowiedzialnością polecą Ci jeszcze inne kołowrotki i dopiero wówczas pojawi się dylemat, który wybrać.

@Alexspin przejrzałem forum i czytałem różne warianty ale nie było nic podane pod dokładnie ten kijek a sam jak zaznaczyłem nie znam się zbytnio na tym i myślałem że może ktoś używa takie samo wędzisko i jakie ma odczucia, sam też rozważałem RYOBI tylko model MATURITY, ale dziękuję za uwagi i sugestie co do wyboru ;)

Nikt nie poda Ci konkretnego modelu kołowrotka pod dane wędzisko. To tak nie działa. Są tysiące rodzajów wędzisk i tyle samo a może więcej kołowrotków. Każdy wędkarz sam składa swoje zestawy.Fakt że ktoś łowi kijem bfc z kołowrotkiem xyz wcale nie znaczy że mi ten zestaw będzie odpowiadał.

Edited by ryukon1975

Podstawy są proste. Kołowrotek do kija o tym cw i długości powinien mieć wielkość 3000 oraz masę około 300 g. Jak rozumiem będziesz tym zestawem łowił szczupaki i może sandacze więc przełożenie nie musi być skrajne wysokie 1:5.0 spokojnie wystarczy. Reszta pozostaje bez zmian jestem za Ryobi. Model oczywiście wybierz według uznania a jest ich tam trochę więc jest w czym szukać.

Edited by ryukon1975