Jump to content

Jaki kołowrotek wybrać?


Recommended Posts

W tej kwocie warto zwrócić uwagę na kołowrotki firmy Ryobi. Mam dwa różne i jestem nimi naprawdę pozytywnie zaskoczony. Jakość wykonania i praca naprawdę znacznie lepsza nawet od tzw. wyrobów czołowych producentów u których dobre kołowrotki zaczynają się od ceny 500/700zł w górę. Na początek popatrz na Ryobi Arctica 3000. Używam takiego przy kiju bardzo podobnym do Twojego Savage Gear MPP2 cw 12-35 g dł.2,51 m.

Dodam że na nowy sezon mam ochotę kupić dwa zestawy spinningowe. Kołowrotki do nich mam praktycznie wybrane i będą to modele firmy Ryobi.

DSCF7073.JPG

Edited by ryukon1975
Link to comment
Share on other sites

Łukaszu, gdybyś zadał sobie choć trochę trudu i najpierw poczytał Forum, to znalazłbyś co najmniej kilka identycznych tematów, które pozwoliłyby Ci uzyskać już pewien pogląd. Mógłbyś wówczas dopytać bardziej konkretnie o poszczególne modele. Zapewniam Cię, że na tak sformułowane pytanie otrzymasz wiele odpowiedzi, bo "każda pliszka swój ogonek chwali".

Zaproponowane przez @Ryukona kolowrotki RYOBI są na pewno dobre i zbierają pozytywne opinie, ale vide ostatnie zdanie poprzedniego akapitu, ja Ci zaproponuję, z mojego doświadczenia Ultris Aqua FD830. Użytkowane już dwa sezony, dwa Ultrisy (FD810 i FD830) sprawdzają się wyśmienicie, bez awarii i niespodzianek. Moim zdaniem równie dobry jak wskazane przez Ryukona, a zdecydowanie tańszy, co nie wpływa na ich jakość i trwałość.

Jestem pewien, że inni koledzy z pełną odpowiedzialnością polecą Ci jeszcze inne kołowrotki i dopiero wówczas pojawi się dylemat, który wybrać.

Link to comment
Share on other sites

@Alexspin przejrzałem forum i czytałem różne warianty ale nie było nic podane pod dokładnie ten kijek a sam jak zaznaczyłem nie znam się zbytnio na tym i myślałem że może ktoś używa takie samo wędzisko i jakie ma odczucia, sam też rozważałem RYOBI tylko model MATURITY, ale dziękuję za uwagi i sugestie co do wyboru ;)

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie poda Ci konkretnego modelu kołowrotka pod dane wędzisko. To tak nie działa. Są tysiące rodzajów wędzisk i tyle samo a może więcej kołowrotków. Każdy wędkarz sam składa swoje zestawy.Fakt że ktoś łowi kijem bfc z kołowrotkiem xyz wcale nie znaczy że mi ten zestaw będzie odpowiadał.

Edited by ryukon1975
Link to comment
Share on other sites

Podstawy są proste. Kołowrotek do kija o tym cw i długości powinien mieć wielkość 3000 oraz masę około 300 g. Jak rozumiem będziesz tym zestawem łowił szczupaki i może sandacze więc przełożenie nie musi być skrajne wysokie 1:5.0 spokojnie wystarczy. Reszta pozostaje bez zmian jestem za Ryobi. Model oczywiście wybierz według uznania a jest ich tam trochę więc jest w czym szukać.

Edited by ryukon1975
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...