Jump to content

Co kupić na prezent wędkarzowi?

Rybka345
 Share

Recommended Posts

Witam!

Mam pewien dylemat, kompletnie nie znam się na wędkarstwie a chciałabym na prezent niespodziankę kupić mojemu dziadkowi jakiś dobry sprzęt wędkarski.

Nie mam pojęcia jakim sprzętem mój dziadek łowi ryby, wiem że nie jest to sprzęt z wysokiej ani nawet średniej półki cenowej, np. żyłka za 7 zł 100 m itd. , ale wiem że skupia się na łowieniu karpi oraz karasi na feeder w pobliskich jeziorach, więc tutaj się rodzi moje pytanie do was, doświadczonych wędkarzy, co najlepiej kupić jako prezent w tym wypadku? Myślałam o jakiś dobrych haczykach,  żyłkach ( dziadek nie raz narzekał że żyłka 0,25 się zerwała albo haczyk się wygiął przy próbie złowienia karpia) kołowrotkach  itd. ale kompletnie się na tym nie znam a tym bardziej na firmach które oferują taki sprzęt.

Czy moglibyście poradzić co najlepiej w takim wypadku kupić? Co się zawsze przyda wędkarzowi? Chciałabym aby dziadek mógł łowić jakimś fajnym i przyzwoitym sprzętem (nie korzysta on z internetu więc pewnie nie wie o wielu nowinkach ze świata wędkarstwa).

Będę wdzięczna za wszelkie komentarze i porady!!

40 minut temu, wind napisał:

Witam, najlepszym rozwiązaniem jest podarować bon prezentowy na wybraną kwotę, dziadek kupi co będzie mu akurat potrzebne.

EDIT: Dowiedziałam się , że dziadek potrzebuje dobrych żyłek wędkarskich. Czy możesz jakieś polecić na karpie/karasie? Ewentualnie szczupaki?

Bony podarunkowe odpadają, dziadek nie korzysta z internetu a jeśli chodzi o sklepy stacjonarne to też w dobie pandemii raczej odpadają.

Chciałam wręczyć "gotowy" prezent i najlepiej by było aby dziadek nie znał ceny :D Bo to taki typ człowieka który dla siebie kupuje za grosze a dla innych potrafi się wykosztować, więc niejako wolę go postawić przed faktem dokonanym i dać jakiś przywoity sprzęt.

Edited by Rybka345
nowa informacja.