Jump to content

Mikado Lentus czy Spro 460

Recommended Posts

Witam 

Potrzebuje kołowrotek karpiowy głównie do rzutu, ale także w przyszłości do wywózki. Stąd moje pytanie czy ktoś posiada te kolowrotki i może się o nich wypowiedzieć? Z tego co ja wyczytałem to MIKADO Lentus ma problemy z żyłka wpadającą pod szpule, ktoś się na ten temat wypowie? Kiedy ona wpada przy rzutach, holu czy jak i czy jest to uciążliwe? Co do SPRO 460 to czytałem że to niezawodna maszynka. Nie mogę się zdecydować głównie dlatego że MIKADO do mnie przemawia z tymi 2 szpulami jedna do rzutu druga do wywózki na przyszłość coś takiego byłoby wskazane. 

Mówię dokładnie o modelach MIKADO Lentus Speedrunner 10007 i SPRO Super Long Cast 460.

Zylka która będzie używana to Shimano Technium 0.30/0.35. Może to też ma jakieś znaczenie co do tej żyłki wpadającej pod szpule lentusa, bo gdzieś czytałem że przy żyłkach z wyższej półki tego problemu nie ma, nie wiem. 

6 godzin temu, Raavek96 napisał:

Nie wiem, gdzieś wyczytałem raz taka wypowiedź dlatego pytam

Jedna wypowiedź? Poważnie?

Z góry zakładam, że użytkownik od tego negatywa, wykonywał jakieś dziwne ruchy z młynkiem. Na przykład w instrukcji zobaczył miejsce na podkładkę pod szpulą, a że były trzy, to je tam umieścił i wystarczy aby zwoje spadały. Nawet jak go na forum "naprostowali", to niezwykła rzadkość aby przyznał się do błędu, prędzej stwierdził - pomogło.