Jump to content

Recommended Posts

Witam chciałabym zacząć łowić nad Wisłą w okolicy Góry Kalwarii nie wiem jakie pozwolenie jest mi potrzebne żeby tam łowić i gdzie takie zakupić (posiadam kartę wędkarską) znalazłem jakieś pozwolenie na okręg mazowiecki koszt to 70 zł za jeden dzień  dość dużo a nie jestem przekonany czy z  tym pozwoleniem mogę spokojnie łapać

Jak mieszkasz /czesto przebywasz w tym rejonie / to roczne raczej co bardziej sie opłąca dla członków PZW dzienna dla niezrzeczonych to majątek za kila wypadów, UWAGA w góre od uśjścia Pilicy juz ma inny okręg!!

16 minut temu, Wartburg napisał:

Jak mieszkasz /czesto przebywasz w tym rejonie / to roczne raczej co bardziej sie opłąca dla członków PZW dzienna dla niezrzeczonych to majątek za kila wypadów, UWAGA w góre od uśjścia Pilicy juz ma inny okręg!!

Dzięki za pomoc niestety jestem tam bardzo sporadycznie ale chyba naprawdę warto kupić roczną bo 70 zł to jest maskara w szczególności jak ktoś chce pojechać tak jak ja na dosłownie 2-3  godziny 

Edited by GeneralnieToShoty

18 minut temu, Wartburg napisał:

UWAGA w góre od uśjścia Pilicy juz ma inny okręg!!

Radomski, niżej Mazowiecki.

Generalnie Wisła w GórzeKalwarii to znane mi dwa miejsca. Pierwsze to port ale nie wiem czy obecnie wolno w nim łowić, drugie to okolice mostu drogowego a konkretnie główka powyżej ale przed dawnprzeprawą promową. Dawno mnie tam nie było. :) 

4 minuty temu, Docio napisał:

okolice mostu drogowego 

Byłem właśnie dokładnie w tej okolicy miesjce super mój pierwszy raz nad Wisłą efekt 1 godz łapania bo niestety byłem ograniczony czasowo ale trafił mi się leszczyk około 3 kg i parę krąpi dla tego bardzo chciałbym wrócić w te miejsce ale cena pozwolenia powala z nóg 

skąd wziołeś siedem dych!?!
składki okresowe

A nie poręczniej zapisać sie do koła gdzie masz szanse bywac nad wodą często a to w razie wystąpienia okolicznosci ale juz za inną kase?

Edited by Wartburg

Dzwoniłem do PZW do okręgu mazowieckiego dostałem taką informację że 70 zł  za jeden dzień i na stronie PZW okręg mazowiecki również  koszt 70 zł plus doliczają opłatę  że on-line jakieś 5 zł , może i łatwiej było by się się zapisać nigdy się nie interesowałem  tym temtem zawsze jeżdżę na Mazury gdzie pozwolenie kosztuję 17 zł 

70 jest dla nie zrzeszonych, z tąd uwaga o przynależności do koła gdzie ci poręczniej
tak wiem monopol i inne komplikacje ale wybór jest jaki jest.

Edited by Wartburg

2 minuty temu, Wartburg napisał:

70 jest dla nie zrzeszonych, z tąd uwaga o przynależności do koła gdzie ci poręczniej
tak wiem monopol i inne komplikacje ale wybór jest jaki jest.

Pewnie tak i zrobię najlepsza opcja

Obadaj dokładnie porozumienia miedzy okregami, bo twój "macierzysty" moze mieć umowe z mazowieckim np i bedziesz łapał w ramach twojej opłaty u siebie, i u "nas" albo na rok dopłacisz ze 20 zeta i masz z czapy

6 minut temu, Wartburg napisał:

Obadaj dokładnie porozumienia miedzy okregami, bo twój "macierzysty" moze mieć umowe z mazowieckim np i bedziesz łapał w ramach twojej opłaty u siebie, i u "nas" albo na rok dopłacisz ze 20 zeta i masz z czapy

Sprawdziłem akurat mazowiecki nie ma żadnych porozumień, chyba nie wiem nie jestem za bardzo w temacie doszkole popytam w sklepach wędkarskich w mojej okolicy może coś doradzą ale Wielkie dzięki za pomoc

Mazowiecki to dosć specyficzne dziadostwo....
ale Łomża podlega pod mazowiecki :P
Wędkarze z zacięciem turystycznym z mazowsza czasamu wykupuja z siedleckim czy ciechanowskim i mazowsze dopłącają.
Kwestia ogarniecia logistyki preferencji.