Jump to content

Zalana przelotka:))

Robertxxx
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Zakupiłem tele feeder dam, generalnie niskobudzetowka i jeszcze byla w promocji 50%,chyba ostatnia sztuka

Mam do niej 2 szczytówki , bylem raz na rybkach i spoko, ale zerkam na druga szczytowke i jedna z przelotek jakby zaklejona( niczym nie moge tego wyciagnac, jakby specjalnie zalana twardym plastikiem na goraco;)) zalaczam fotke

( sklep zaoferowal mi zwrot, nie maja szczytowki,zeby podmienic).

Wedke jednak chcialbym zostawic  z ta jedna szczytowka a druga sprobowac naprawic przelotke?wymienic? wiercic?

Samo przewiercenie spowoduje,ze krawedzie beda ostre hm

Macie jakis pomysl jak tu zaradzic?

Pozdrawiam

R

received_473952077249805.jpeg

received_169202705060173.jpeg

Gdyby to była szczytowa, to można by było założyć, że to kalafonia i byłoby łatwo. Tu jednak na 99% jest lakier przez niedbalstwo producenta.

W  oczkach spławików często miałem takie zdarzenia ale dałem radę. Najpierw, trzeba naruszyć strukturę krystaliczną a nie będzie to łatwe. Jakimś szpikulcem, opierając przelotkę na czymś twardym aby jej nie zniszczyć ani wygiąć, zrobić dziurkę mniej więcej po środku. Jak już to się zrobi to jest połowa sukcesu. Kolejnym krokiem jest działanie tym szpikulcem od środka do wewnętrznego pierścienia przelotki. Gdy już się zbliżysz to lakier z pierścienia powinien sam odpadać, jeśli nie odpada to pozostaje skrobać jakimś dość twardym plastikiem ale bez ostrych kantów.

Tak mi się udawało ale do spławików używany jest o wiele słabszy lakier. Tu może tak łatwo nie pójść. Z drugiej strony jak naruszy się strukturę lakieru to może pod obciążeniem, czyli podczas pracy, sam zacząć odpryskiwać z dalszych części przelotki a następnie samej szczytówki.

Edited by Docio