Jump to content

Dwa zestawy spiningowe

Recommended Posts

Witam

Jestem nowy wiec przydaloby sie przywitac. Pawel, swierzy wedkarz. Kiedys lowilem w czasach szkolnych, ale to dawno temu.

Postanowilem powrocic do aktywnego wedkowania. Czytalem troche Wasze forum. O ile zestaw splawikowy relaksacyjny na spacery z psem na ploc sobie juz poskladalem o tyle mam maly problem z dwoma zestawami spiningowymi. Jeden na szczupaka i jeden na sandacza. Mam zamiar spiningowac dosc lekko z pontonu na jeziorach w poludniowej Norwegii i Szwecji. Sumow tutaj nie ma takze zestaw na sandacza tez przewiduje kupic lekki.

Takze do meritum

Linki pogladowe, nie chce niczego reklamowac.

Szczupak

Ryobi Zauber CF 4000   lub Shimano Sahara C5000

Dragon Black Rock II spin 2,45/5-25g

Daiwa Tourament X8 braid EVO + dark green 135m

Sandacz

Penn Slammer III 3500

Savage Gear Finesse spin 6'8" 202cm 7-25g

Daiwa Tournament X8 Braid Evo - Chatreuse 135m

Pozdrawiam Pawel

edit. Proszę używać polskich znaków.

Edited by Kacperw22
edycja linków

Nie znam łowisk szwedzkich, ani norweskich, ale na polskie łowiska, gdybym kierował się Twoimi planami kupiłbym tylko jeden kijek ULTRIS Jig Zander Pro. Do tego kołowrotek FUEGO LT 300. Plecionka Sunline Siglon PE 0,8.Taki zestaw spełni zadanie przy łowieniu zarówno sandaczy, jak i szczupaków na lekko.

Edited by Alexspin

Guest HaDe

Zastanów się, czy długość 240 na pływadle będzie Ci potrzebna, może się okazać, że najbardziej optymalne będzie 6'6-7 ft. Może warto na początek zaopatrzyć się w jedno wędzisko i trochę połowić. Szczupakom i sandaczom nie będzie przeszkadzać, że nie masz dedykowanych zestawów. Połowisz i szybko będziesz wiedział czego potrzebujesz.  

W Slammerze nie doszukasz się finezji, idealnego nawoju linki, "maślanej" pracy. To taki bezkompromisowy wół roboczy, który Cię nie zawiedzie nad wodą.  Taki, którego wytytłasz w piachu, wypłuczesz w jeziorze i będziesz łowił dalej. Warto pamiętać, żeby nie nawijać na szpulkę linki pod sam rant. W przeciwnym wypadku grozi to brodą. Pamiętaj jeszcze o jednej kwestii. On waży blisko 400 g!!!!

Zauber ma już wyrobioną opinię, zdecydowanie dobrą. Ale raczej poprzednia generacja. Mnie w wersji CF irytowało wykręcanie korbki. Sahara? Hmmmmm, cena nie sugeruje, że jest to trwały sprzęt.

Kwestia linki to własny świadomy wybór. Będziesz łowić zapewne w jeziorach gdzie o okaz będzie zdecydowanie łatwiej niż w Polsce. Pierwsza porażka i "kocia morda" uświadomi Ci co to znaczy cienka plecionka. Osobiście mam nawinięte linki PE 1.2-1.5. Mam też i cieńsze, ale używam ich w miejscach gdzie nie spodziewam się dużych ryb i używam relatywnie małych przynęt. Weź jeszcze pod uwagę ryzyko zaczepów. Zapewne nie chcesz tracić przynęt .

To moje przemyślenia, ale ja już wypadłem z obiegu, bo od kilku lat nie używam stałoszpulowców.

Krytyką się nie przejmuj. Osobiście zazdroszczę Ci Twoich rewirów. 

pozdrawiam

I o taka odpowiedz mi chodzilo. Prosto i na temat. Dzieki HaDe

Z tego wszystkiego zostawilem tylko wedke dragona, skrocilem ja tylko do 2,18m/5-25g

Kolowrotek do niej dobralem stradica Fl 4000. 

Polowie troche i wtedy rozejrze sie jeszcze za czyms, posluchalem sie Ciebie ;)

Dokupilem za to zestaw do metody , lubie se posiedziec na sloneczku z psem i patrzec na jezioro :)

Rewiry moze i fajne, ale maja tez swoje minusy. Wegorz pod kategoryczna ochrona, zakaz polowu na zywca i brak suma, nie slyszalem jeszcze zeby ktos w Norwegii suma zlowil. Nie orientuje sie jeszcze jak to wyglada w Szwecji, przez pandemie nie moge narazie tam pojechac poniewaz musialbym przejs kwarantanne 10-cio dniowa po powrocie.

Za to dla wedkarzy lubiacych moze to jest tu jak w raju, ja osobiscie lubie lowic na jeziorach i rzekach.

Taka ciekawostka

Twoj nick w Norwegii oznacza Pa, Nara,Czesc

Sorry za brak polskich znakow

Pozdrawiam

Edited by Kacperw22